НБУ оновив свій список прибуткових та збиткових банків України

Цілком передбачувано державний Приватбанк залишається найприбутковішим банком країни з чистим прибутком 23,8 млрд грн за січень-жовтень 2021 року. У цілому чистий прибуток платоспроможних банків зріс на 47%, доходи банків збільшуються, а витрати - скорочуються. Про це повідомляється на сайті НБУ.
При цьому до топ-10 найприбутковіших банків за звітний період увійшли: Райффайзен Банк – 4 млрд грн, ПУМБ – 3,4 млрд грн, Сбербанк – 3,4 млрд грн, Універсал Банк – 2,7 млрд грн, Альфа-Банк – 2,7 млрд грн, Укргазбанк – 2,7 млрд грн, ОТП Банк – 2,2 млрд грн, Укрексімбанк – 2 млрд грн та Сітібанк – 1,3 млрд грн.
Усього 65 українських банків є прибутковими. Чисті збитки зафіксували лише шість банків, а саме: Правекс Банк – 148,5 млн грн чистих збитків, Юнекс Банк – 36,1 млн грн, БТА Банк – 28,3 млн грн, Український банк реконструкції та розвитку – 16,8 млн грн, Альпарі Банк – 6 млн грн та банк "Траст-капітал" – 3,2 млн грн.
У НБУ зазначили, що чистий прибуток платоспроможних банків України за підсумками десяти місяців зріс на 47% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 58,7 млрд. грн.
Доходи банків збільшились на 4% за звітний період до 217,8 млрд. грн. З них процентні доходи становили 137 млрд грн, комісійні – 74,7 млрд грн.
Витрати банків скоротилися на 6% до 159,4 млрд. грн.
Повідомлялося, що за три квартали 2021 року прибуток українських банків збільшився на третину, але при цьому 50% чистого прибутку всіх банків України заробили державні банки, а найстрімкіше зростання доходів демонстрували банки з іноземним капіталом.
Нагадаємо, у 2022 року, вперше за 14 років, в Україну планують зайти одразу три сильні гравці фінансового ринку – британський мобільний банк Revolut, казахстанський сервіс Kaspi.kz та грузинський TBC Bank.
Раніше повідомлялося, що Рада національної безпеки та оборони України схвалила продовження санкцій проти двох російських банків.
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
