НБУ оголосив "перезавантаження" банківської системи і другий етап її реформування

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Найближчий рік регулятор має намір присвятити другому етапу реформи банківської системи.

Національний банк України завершує перший етап реформи банківської системи - очищення від неплатоспроможних банків, і переходить до другого етапу – перезавантаження і якісних змін, яким має намір присвятити найближчий рік.

Про це йдеться у зверненні голови НБУ Валерії Гонтаревої в п'ятницю, 19 червня, присвяченому року її керівництва центробанком.

"Його (другого етапу – ред.) цільові орієнтири: спрямованість монетарної політики на стабілізацію інфляції і формування її спадного тренда; активне нарощування міжнародних резервів, подальше зміцнення банківської системи та повернення довіри вкладників в цілому", – йдеться в заяві Гонтаревої.

За її словами, вже через рік НБУ планує перейти до третього етапу реформ - сталого розвитку та зростання банківської системи.

"Також ми плануємо вийти на тренд поступового розвитку ринків капіталу, зростання активів фінансового сектора, нарощування внутрішніх і зовнішніх інвестицій", – підкреслює глава Нацбанку.

Для цього необхідна поступове скасування адміністративних обмежень, зазначає вона. "Ми вже узгодили з МВФ графік і умови поступової лібералізації як на валютному ринку, так і на ринку депозитів", – повідомила Гонтарева, не уточнивши подробиць.

Серед інших завдань для залучення інвестицій вона назвала посилення захисту прав кредиторів, вдосконалення процедур банкрутства акціонерних товариств, в тому числі банків та їх боржників, подальше регулювання процедур капіталізації та реструктуризації банків, посилення захищеності вкладників-фізичних осіб.

Рівно рік тому, 19 червня 2014 року, Верховна Рада проголосувала за призначення Гонтаревої главою Нацбанку з пропозицією президента Петра Порошенка.

Підбиваючи підсумки першого року роботи, глава НБУ серед досягнень виділила перехід до гнучкого курсу гривні та вилучення "курсового гачка" зі свідомості простих людей і бізнесу, майже повне збалансування рахунку поточних операцій, трансформацію структури Нацбанку і створення в ньому нової менеджерської команди dream team (досл. – команда мрії).

"Тепер вже можна стверджувати: ми витримали тягар порятунку гривні, майже врівноважили зовнішню позицію України, ліквідували левову частку кримінальних схем виведення капіталу з країни і суттєво оздоровили банківський сектор", – заявляє Гонтарєва.

Вона додала, що покінчено з концепцією "олігархічного банкінгу", одночасно зросла відповідальність менеджменту і власників банків за результати їх діяльності, за надання недостовірної звітності та кредитування "пов'язаних" осіб.

Гонтарева також привітала прийняття напередодні Верховною Радою законів про посилення інституційної незалежності НБУ. "Тепер Національний банк має можливість проводити незалежну монетарну політику та підвищити ефективність свого функціонування як інституту", – зазначила керівник центробанку.

За її словами, вперше правління НБУ отримує право делегувати окремим комітетам частину своїх повноважень, система управління трансформується від прийняття одноосібних рішень до рішень комітетів, наближаючи регулятора до найкращих практик центральних банків світу. Глава Нацбанку нагадала, що такі комітети вже сформовані: комітет з монетарної політики, кредитний комітет, комітет по трансформації і стратегічних питань, комітет по управлінню активами і пасивами.

"Оцінюючи результати зробленого, з упевненістю можу сказати: точка неповернення до старої системи (управління) Національним банком вже пройдена... Цей процес незворотній і вже не буде залежати від того, хто очолює регулятор", – вважає Гонтарева, яку депутати за останній рік неодноразово, але безрезультатно намагалися зняти з посади за підтримки її президентом.

Голова Нацбанку зазначила, що процес реформ є болючим, однак нова команда Нацбанку не має наміру зупинятися в їх проведенні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі