Національний банк України вирішив ліквідувати неплатоспроможний "Євробанк", рішення прийнято 16 серпня за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).
Регулятор відніс "Євробанк" до категорії неплатоспроможних 17 червня, в банк була введена тимчасова адміністрація строком до 16 серпня.
Проблеми в "Євробанку" з проведенням платежів почалися з 15 червня. НБУ пов'язав це з появою інформації про відмову узгодженого інвестора від придбання банку.
Куратор банку виявив факти здійснення ним операції по "дроблення" депозитів на рахунку в обсязі до 200 тис. грн. Крім того, у зв'язку з втратою ліквідності банк перестав виконувати в строк операції клієнтів.
Свої вклади в "Євробанку" тримали трохи більше 8 тис. осіб, майже всі вони (98%) отримають їх у повному обсязі через ФГВФО. Клієнти з великими обсягами вкладів отримають їх в межах гарантованої суми. Загальна сума відшкодування на 15 червня становила приблизно 217 млн грн.
За інформацією НБУ, Болат Назарбаєв, який 18 травня отримав згоду регулятора на придбання 50% банку, так і не став власником акцій фінустанови.
Також придбати 50% акцій Євробанку мала намір Гульмира Сарсембаева. Рішення Нацбанком з цього питання не було прийнято.
Кінцевими власниками банку є українські банкіри Олександр Адарич (50%) і Вадим Пушкарьов (50%).
"Євробанк" засновано у 2005 році. Згідно з даними НБУ, за розміром загальних активів на 1 квітня 2016 року Євробанк займав 47-е місце (1,728 млрд грн) серед 109 діючих у країні банків.
Раніше голова Нацбанку Валерія Гонтарева зазначала, що НБУ має намір прибрати з ринку "кишенькові" банки олігархів в рамках очищення від корупційних схем. Також в інтерв'ю DT.UA Гонтарева зазначала, що в 2015 році НБУ очистив банківський сектор від "зомбі-банків" та "банків-мийок", після чого якраз "дійшли руки" до дрібних банків.