НБУ: купівлі ОВДП проводяться для регулювання ринку, а не для підтримки бюджету

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
НБУ: купівлі ОВДП проводяться для регулювання ринку, а не для підтримки бюджету © Андрій Товстиженко, DT.UA
Попит банків на ОВДП залежить від виконання дохідної частини держбюджету: Якщо держава буде отримувати заплановані доходи бюджету, то в принципі заплановані обсяги ОВДП комерційні банки завжди охоче будуть підтримувати.

Національний банк купує ОВДП для регулювання грошово-кредитного ринку і збільшення ліквідності банківської системи. Про це заявив заступник генерального директора грошово-кредитної політики НБУ Олександр Арсенюк під час круглого столу "Банки й економіка: чи стануть у поточному році більш доступними кредити в Україні?", організованого Лігою фінансового розвитку за інформаційної підтримки "Дзеркала тижня. Україна".

"Ні одним кроком Національний банк не виходить за межі законів. Мета операцій купівлі державних цінних паперів - регулювання грошово-кредитного ринку, збільшення ліквідності банківської системи, щоб вона могла збільшувати обсяги вкладень у реальний сектор економіки", - підкреслив представник НБУ.

Арсенюк також повідомив, що за підсумками I півріччя кредитний портфель банків збільшився на 3%, причому, перш за все, за рахунок позик юросіб (за січень-травень відповідний показник складав близько 2%).

Голова ж правління "Райффайзен Банку Аваль" Володимир Лавренчук вказав на те, що доступ позичальників до кредитів поки обмежують два основних фактори - висока вартість ресурсу і юридичні нюанси щодо оформлення позик, які банки змушені створювати для убезпечення себе від ризиків неповернень.

"Від цього програють не тільки потенційні позичальники, але й банки, оскільки кредитні портфелі не зростають, як хотілося б", - зазначив банкір.

У свою чергу старший радник "Альфа-банку" (Україна) Роман Шпек зазначив, що попит банків на ОВДП залежить від виконання дохідної частини держбюджету. "Якщо держава буде отримувати заплановані доходи бюджету, то в принципі заплановані обсяги ОВДП завжди комерційні банки охоче будуть підтримувати тому, що корпоративний сектор сьогодні показує негативні результати роботи - збитки зростають, кількість збиткових підприємств, зростає тощо.", - зазначив фінансист. !zn

Читайте також:

Банкіри пообіцяли додаткові відсотки за депозитами без права дострокового зняття коштів

Поточна вартість зовнішніх запозичень для України знизиться, - експерт

Мінфін впевнений, що зможе залучати позики на зовнішньому ринку

Банки дадуть уряду ще 2-2,5 млрд на валютні ОВДП до кінця року

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі