"Валютні інтервенції цієї форми здійснюються з осені минулого року з метою оперативного реагування на зміни ситуації на валютному ринку шляхом запиту ціни на купівлю/продаж іноземної валюти у суб'єктів ринку і укладення угод з банком, який запропонував кращу ціну", - йдеться в повідомленні.
Згідно з оприлюдненими критеріям відбору, у цій валютній інтервенції НБУ можуть брати участь 20 банків, які за підсумками попереднього кварталу мають кращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку.
Цей загальний рейтинг розраховується на основі місця банку в кожному із трьох складових рейтингів, побудованих за трьома критеріями: обсяг операцій банку з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими суб'єктами ринку та НБУ; обсяг операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти; обсяг активів банку.
У НБУ вважають, що такі критерії дають можливість відібрати з діючих 87 банків, ті 20 фінансових установ, питома вага яких у загальному обсязі операцій на міжбанківському валютному ринку перевищує 70%. Перелік банків-учасників інтервенції публікується на початку кожного кварталу.
Регулятор відзначає, що з початку року обсяг продажу валюти НБУ через інтервенції у формі запиту кращого курсу становить $ 154 млн, обсяг покупки - $ 1,039 млрд.
За перший звітний період – з 20 по 24 листопада включно, загальний обсяг купівлі валюти Нацбанком через інтервенції склав $ 30 млн, продажу - $ 20 млн.
Раніше повідомлялося, що Національний банк у січні-вересні 2017 року купив на міжбанківському валютному ринку майже $ 2 млрд.