Кількість постачальників овочів та фруктів в Україні зростає і конкуренція посилюється. Проте продовження сезону свіжих ягід та овочів дає можливість гравцям ринку встановлювати вищу ціну. Про це розповіла аналітик "Асоціації ягідництва України" Марія Лакеєва на конференції "Підвищення ефективності в плодоовочівництві", повідомляє agroportal.ua.
Вона зазначила, що намітилася тенденція, згідно з якою велику популярність набуває нішева овочева продукція, а також та, яка має свої відмінності.
«Якщо помідор іншого сорту, відрізняється кольором, він більше цінуватиметься споживачем. Хоча спочатку його треба привчити до нової продукції», – каже аналітик.
Експерти вважають, що найпопулярнішими залишаються овочі «борщового набору», а також яблука, салатні овочі, ягоди та баштанні. Також на ринку зросла частка екзотичної продукції. Проте, за даними оптового ринку «Шувар», споживачі змінюють свої переваги: більшою популярністю стали користуватися авокадо, броколі, спаржа. Серед імпортних фруктів незмінно популярні: банани, цитрусові та кісточкові.
Завдяки заключенню Угоди про економічне співробітництво збільшилося постачання продукції з Азербайджану — гранат, хурма, диня, зелень.
Зазначається, що вітчизняні господарства намагаються збільшити сезон свіжої ягоди, як мінімум, до вересня і це дозволяє зі змінним успіхом витісняти імпортну продукцію (полуницю, лохину тощо).
Консервована продукція поступово втрачає свою популярність, на перше місце виходять фруктові снеки. Зростає споживання свіжих овочів та фруктів у вигляді наборів через інтернет. Також спостерігається тренд подарунків із фруктів – у вигляді букетів та кошиків.
Раніше повідомлялося, що відкриття ринку землі стало одним із факторів, який у поточному році призвів до зростання цін овочів борщового набору.
Міністерство аграрної політики провело моніторинг цін на харчові продукти на внутрішньому ринку в листопаді, і заявляє про "деяке зниження та уповільнення зростання цін". При цьому, як випливає з оприлюднених даних, йдеться про здешевлення окремих позицій на 1% порівняно з жовтнем. У той же час подорожчання інших позицій відбувалося в діапазоні 3-10%.