"Роснефть" планувала почати видобуток нафти в Арктиці вже в 2018 році, але санкції Заходу змушують її відкласти буріння на деяких дільницях на 1-2 роки, сказав журналістам заступник департаменту геологорозвідки на шельфі "Роснефти" Микола Малишев.
"Коригуватися терміни по бурінню будуть, це і зрозуміло, особливо на тих ділянках, де у нас немає партнерів", - цитує його Reuters. Конкретні зміни планів оприлюднять на початку наступного року.
За словами Малишева, його компанія розраховує продовжити буріння в Карському морі в 2016-2017 роках, але багато в чому реалізація цих планів залежатиме від того, як скоро Захід зніме санкції.
Державна Роснефть через санкції позбулася доступу до західного фінансування і технологій для розробки шельфу і важкодобувної нафти, зазначає агентство. Саме завдяки цим ресурсам Росія розраховувала відшкодувати падає видобуток на виснажених західносибірських родовищ.
Восени з-за санкцій американська ExxonMobil заморозила співпрацю з "Роснефтью". Раніше компанії відкрили велике нафтогазоконденсатне родовище в Арктиці, назвавши його "Перемога". "Роснефть" пізніше заявила, що, незважаючи на відхід партнера, продовжить буріння в Карському морі самостійно.
Малишев, проте, запевняє, що заморозка СП з Exxon не заважає активній підготовчій роботі Роснефти в рамках шельфових СП з Statoil і Eni.
Тижнем раніше Роснефть відрапортувала про очікуваний приріст запасів вуглеводнів за підсумками 2014 року, зокрема за рахунок відкритої з ExxonMobil "Перемоги".
Роснефть володіє майже 50 ліцензіями в акваторії РФ з ресурсами більше 45 млрд тонн нафтового еквівалента. Компанія прогнозує, що до 2050 року на шельфі Арктики видобуватиметься близько 30% російської нафти.