Нацбанк назвав найважливіші заходи для розвитку економіки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Для відновлення повноцінного кредитування і розвитку економіки необхідно прийняти закон про захист прав кредиторів і справедливе рішення судів.

Про це заявив перший заступник голови Національного банку України (НБУ) Юрій Колобов в ході круглого столу, організованого Лігою фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектора» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«Дуже важливо, щоб був прийнятий закон про захист прав кредиторів, щоб у судах по одному і тому ж епізоду не було двох різних рішень. Це найважливіші заходи і найважливіші реформи для того, щоб економіка почала кредитуватися і розвиватися», - заявив перший заступник голови НБУ.
Екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник вказав на неможливість стабільного тривалого зростання економіки без оздоровлення банківського сектору. «Дуже турбують деякі речі з оздоровлення банківського сектору - банки кинули напризволяще, виникає проблема з активами, з проблемними кредитами. Один державний інститут заборонив продаж проблемних кредитів фізичних осіб, такий проект заборони підготовлений іншим інститутом. А без оздоровлення банківського сектору стабільне тривале економічне зростання неможливе», - зазначив експерт.
Зі свого боку, постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр акцентував увагу на важливості для інвесторів адекватного захисту їх прав та справедливості судових рішень. «Якщо ми говоримо про інвесторів, як зовнішніх, так і внутрішніх, то, розраховуючи свої проекти, вони беруть до уваги міжнародні фонди, але дивляться і на більш широку перспективу. Зокрема, на бізнес-оточення, на роботу інститутів, чи захищені права інвесторів і кредиторів, чи виконуються умови контрактів, чи можна звернутися до суду і отримати справедливе рішення в разі, якщо контракти не виконуються», - сказав представник МВФ.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі