Правління Національного банку 14 вересня прийняло рішення знизити облікову ставку з 22% до 20%.
"Це важливо для збереження стійкості валютного ринку та подальшого зниження інфляції, особливо за подальшої реалізації Стратегії пом'якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування", - зазначили в НБУ.
Крім того, вирішено:
- знизити ставку за депозитними сертифікатами овернайт на 2 в.п. до 16%, а за кредитами рефінансування – на 2 в.п. до 22%;
- знизити частку залишків строкових депозитів фізичних осіб, що враховується під час розрахунку ліміту вкладень банків у тримісячні депозитні сертифікати, до 35% із поточних 70%. Це посилить стимули для банків надалі конкурувати за вкладників і нарощувати портфелі строкових депозитів.
"Передбачається, що цикл зниження облікової ставки продовжуватиметься... Водночас за погіршення очікувань, помітного зниження привабливості гривневих інструментів, а отже й посилення ризиків для курсової стійкості НБУ відповідно коригуватиме свої рішення та прогноз облікової ставки для збереження макрофінансової стабільності", - повідомили в НБУ,
Нагадаємо, що банкіри прогнозували, що Нацбанк знизить облікову ставку на 1-4 відсоткові пункти (в.п.) – з 22% до 18-21% річних.
Раніше Нацбанк знизив облікову ставку до рівня 22% із 25%, на якому вона трималася з червня минулого року.