Нацбанк зберіг прогноз спаду ВВП України в 2020 році на рівні 6%

Поділитися
Нацбанк зберіг прогноз спаду ВВП України в 2020 році на рівні 6% © Андрій Товстиженко, DT.UA
НБУ поліпшив очікування по ВВП на 2021 рік.

Національний банк залишив прогноз спаду валового внутрішнього продукту (ВВП) на 2020 рік без змін - на рівні 6%, а також поліпшив очікування щодо зростання показника в наступному - з 4% до 4,2%. Про це йдеться в повідомленні на сайті НБУ.

"Прогноз ВВП на поточний рік залишається незмінним... ділова активність помітно пожвавилася в умовах поступового пом'якшення обмежень", - наголошується в повідомленні.

Нацбанк додав, що відновлення споживчого та інвестиційного попиту в другому півріччі буде компенсувати гірший урожай аграрного сектора і менший фіскальний імпульс.

Однак регулятор одночасно погіршив очікування щодо зростання показника в 2022 році в 4% (в липневому прогнозі) до 3,8%.

"Основним драйвером зростання ВВП на рівні 4% в 2021-2022 роках буде залишатися приватне споживання. Економічне зростання підтримають фіскальні стимули, м'яка монетарна політика та відновлення зовнішнього попиту", - зазначив НБУ.

Відзначається, що важливою передумовою реалізації такого сценарію є подальша відсутність жорстких карантинних обмежень, як в Україні, так і в світі.

Нагадаємо, раніше в НБУ допускали, що за результатами 2020 року падіння реального валового внутрішнього продукту (ВВП) може бути більш глибоким, ніж прогнозувалося Нацбанком в квітневому прогнозі, тобто нижче 5% рівня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі