Нацбанк вивів три компанії з фінансового ринку

Поділитися
Нацбанк вивів три компанії з фінансового ринку Фото: 5.ua
При цьому НБУ вніс до Держреєстру фінустанов шість нових учасників.

Національний банк України вивів з ринку три компанії та видав ліцензії шести новим учасникам.

Про це повідомляє пресслужба НБУ на відомчому сайті.

Національний банк виключив ПТ "Ломбард" Балканіка "Приватного Підприємства" Балканіка" і компанія" і ПО "Єгорова та компанія "Ломбард Партнер" з Державного реєстру фінансових установ, а також ТОВ "Астра Лізинг" з Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги.

Такі рішення ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових установ 19 лютого 2021 року на підставі власних заяв компаній.

ПТ "Ломбард "Балканіка" мало ліцензію на надання коштів в борг, в тому числі та на умовах фінансового кредиту. Ліцензія була анульована 22 січня 2021 року. ПО "Єгорова та компанія "Ломбард Партнер" мало ліцензію на надання коштів у позику, в тому числі та на умовах фінансового кредиту. Вона була анульована 29 січня 2021 року. Активи цих двох ломбардів становили 12,1 млн грн, або 0,3% від загального обсягу ринку ломбардів станом на 1 жовтня 2020 року.

ТОВ "Астра Лізинг" мало ліцензію на надання послуг з фінансового лізингу. Вона була анульована 22 січня 2021 року. Компанія не надавала свою звітність в Нацбанк.

Також Нацбанк вніс до Державного реєстру фінансових установ шість нових учасників: ТОВ "Інтелпей", ТОВ "ФК "Рейн", ТОВ "ФК "Айквітас", ТОВ "ФК "Совран", ТОВ "Мега Фінанс" і ТОВ "Диметра фінанс".

Раніше Національний банк України після карантинної перерви відновить стрес-тестування банків. У 2021 році його пройдуть 30 фінустанов, на які припадає 90% українських банківських активів, повідомила пресслужба НБУ у вівторок, 9 лютого.

Банки, в яких будуть проводитися стрес-тести, були відібрані за трьома критеріями : розмір активів, зважених на ризик; обсяг депозитів, залучених від домогосподарств; обсяг чистих кредитів, наданих домогосподарствам (з вагою 40%, 50% і 10% відповідно).

За результатами оцінки стійкості для банків буде визначено необхідний рівень нормативу достатності регулятивного капіталу та нормативу достатності капіталу.

Крім того, Нацбанк проведе щорічну оцінку стійкості станом на 1 січня 2021 року. Вона включає оцінку якості активів (asset quality review - AQR), для 72 з 73 діючих банків. Виняток зробили для банку "Розрахунковий центр", який здійснює тільки розрахункові операції.

Також Верховний Суд скасував рішення судів попередніх інстанцій та ухвалив зняти арешт з майна і акцій ПАТ "Промінвестбанк". Згідно Єдиного держреєстру судових рішень, відповідне рішення оскарженню не підлягає.

Верховний суд також постановив стягнути з відповідача ТОВ "Крим дівелопмент" 4,2 тис. Грн судового збору за подання апеляційної та касаційної скарг.

Нагадаємо, Господарський суд Києва 10 березня 2020 року задовольнив заяву ТОВ "Крим дівелопмент" щодо забезпечення позову до ПІБу і постановив заарештувати акції і кошти банку на рахунках в НБУ та інших банках України, а також заборонити банку здійснювати ліквідацію або реорганізацію.

Північний апеляційний госпсуд 1 вересня 2020 року залишила це рішення без змін.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі