Національний банк зі свого боку виконав усі структурні маяки, необхідні для отримання чергового траншу допомоги від Міжнародного валютного фонду.
Про це заявила Перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова 21 грудня під час презентації звіту про фінансову стабільність, пише "Укрінформ".
За її словами, одним з головних маяків НБУ була розробка змін до закону про банки і банківську діяльність.
«На сьогодні цей законопроєкт зареєстрований у Верховній Раді. Другий серйозний момент - це було затвердження планів державних банків по роботі з проблемами активами. Ми теж це зробили. Третє - нам треба було затвердити на раді з фінстабільності план відновлення платоспроможності Фонду гарантування вкладів. Це теж було зроблено. На сьогодні з боку Національного банку були виконані всі передумови для того, щоб місія почала свій перегляд", - сказала Рожкова.
Також, за її словами, "традиційним" для такого періоду структурним маяком є твердження держбюджету на наступний рік.
"Це теж було зроблено. Тому з точки зору принципових і важливих речей вони були зроблені", - сказала вона.
Відзначимо, раніше президент Володимир Зеленський визнав, що Україна сьогодні не може обійтися без західних грошей, виконала всі вимоги Міжнародного валютного фонду (МВФ) для отримання другого траншу за програмою stand by, а затримка з його наданням, на думку голови держави, пов'язана з протидією окремих людей, раніше вкрали гроші у держави.
Нагадаємо, раніше аналітики Morgan Stanley повідомили, що плани уряду України профінансувати частину дефіциту, закладеного в проєкті держбюджету-2021, за допомогою розміщення облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) занадто завищені, а значить необхідно домовлятися про фінансування з МФВ.
Однак аналітики відзначають, що, з урахуванням кількості поточних невирішених питань за програмою України з МВФ, отримання навіть одного траншу на $0,7 млрд в цьому році виглядає сумнівним, йдеться в матеріалах інвестиційного банку.
У Мінфіні заявили про те, що не зможуть покрити дефіцит бюджету в 2021 році без траншів МВФ. Повідомлялося про те, що валовий зовнішній борг України виріс на $2,5 млрд , до 122,8 млрд доларів. При цьому практично всі пікові виплати за боргами припадають на IV квартал. Уряд, центральний банк, підприємства і банки за IV квартал 2020 року мають виплатити 5,587 млрд доларів, з яких 71 млн доларів - борг Міжнародному валютному фонду (МВФ).
При цьому Ураїна розраховує отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду в лютому-березні 2021 року.
Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що Україна виконала чотири з 10 структурних маяків програми МВФ.