Нацбанк стимулює збільшення купівлі ОВДП банками аби профінансувати дефіцит держбюджету

Поділитися
Нацбанк стимулює збільшення купівлі ОВДП банками аби профінансувати дефіцит держбюджету © Getty Images
Регулятор створив умови для купівлі облігацій. 

Нацбанк має намір і надалі стимулювати збільшення купівлі ОВДП українськими банками, що, крім іншого, допоможе профінансувати дефіцит держбюджету України. Такими планами поділились представники регулятора під час сьогоднішнього брифінгу, під час якого оголосили, що облікова ставка не змінилась. 

Зі слів представників НБУ, приблизно 216 млрд грн додатково зможе залучити Мінфін на внутрішньому ринку завдяки змінам монетарного дизайну. 

І як запевнили в НБУ, у банків є необхідна ліквідність для купівлі ОВДП, але їм потрібні були зміни в нормативах резервування. 

Що до самих змін, то з 11 жовтня НБУ підвищує нормативи обов’язкового резервування на 5 в. п. (за винятком нормативів для строкових вкладів фізосіб у гривні строком 93 календарних дні та більше). Крім того, з цієї ж дати НБУ збільшить до 60% частку обов’язкових резервів, яку банки мають змогу покривати за рахунок бенчмарк-ОВДП.

В НБУ впевнені, що вказані кроки не містять ризиків для стійкості валютного ринку та мети регулятора повернути інфляцію до цілі у 5%. Натомість комбінація цих заходів збільшить гнучкість банків в управлінні власною ліквідністю та стимулюватиме додатковий попит на ОВДП, що посилить спроможність уряду залучати необхідні обсяги фінансування на внутрішньому борговому ринку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі