Нацбанк обіцяє «курсову стійкість» на валютному ринку – звіт НБУ

Поділитися
Нацбанк обіцяє «курсову стійкість» на валютному ринку – звіт НБУ © Getty Images
Курсова стійкість забезпечується жорсткими валютними обмеженнями.

Послідовна монетарна політика, спрямована на підтримання привабливості гривневих заощаджень, дасть змогу зберегти курсову стійкість, у тому числі на етапі пом'якшення валютних обмежень. Про це йдеться у квітневому Інфляційному звіті Нацбанку.

При цьому НБУ попередив, що монетарні умови ще тривалий час залишатимуться достатньо жорсткими навіть за умови зниження облікової ставки з IV кварталу 2023 року. Це зумовлене очікуваннями щодо сповільнення інфляції та зростання реальної дохідності гривневих інструментів.

«Тривале утримання облікової ставки на рівні 25%, запровадження інших заходів із підвищення привабливості заощаджень у гривні, зокрема за рахунок активізації конкуренції банків за строкові депозити, сприяли посиленню курсової стійкості. У тому числі завдяки цим заходам попит на гривневі інструменти почав зростати, тоді як на іноземну валюту – скоротився. Про це, зокрема, свідчило й суттєве зміцнення готівкового курсу гривні з початку 2023 року, яке позитивно позначилося на очікуваннях і підтримало тенденцію до сповільнення інфляції», - йдеться у Звіті НБУ.

Однак жорсткі валютні обмеження мають «обмежувальний вплив на економічну активність». Тому, як визнає НБУ, проведення валютної лібералізації в осяжній перспективі стає дедалі актуальнішим.

НБУ також нагадав, що чистий приплив валюти в Україну зберігається завдяки суттєвим обсягам міжнародної допомоги.

«Загалом у цьому році обсяг надходжень від міжнародних партнерів може перевищити 42 млрд дол. США. Надходження від партнерів сприятимуть зростанню міжнародних резервів до близько 35 млрд дол. США станом на кінець року. Це посилить спроможність НБУ й надалі підтримувати курсову стійкість та поступово пом’якшувати валютні обмеження. Із 2024 року нарощування експортних потоків та поступове повернення вимушених мігрантів додому сприятимуть скороченню дефіциту поточного рахунку, який, однак, і надалі перекриватиметься значними обсягами зовнішнього офіційного фінансування. Це дасть змогу зберігати обсяг міжнародних резервів на відносно комфортному рівні», - вважають в НБУ.

Раніше голова Нацбанку спрогнозував стійке зниження цін в Україні та назвав причини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі