Після того, як вода піде з ґрунтового покриву, безпечно використовувати землю для вирощування сільськогосподарських культур можна лише після проведення дослідження ґрунту за мікробіологічними показниками. Про це повідомили у ГУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Це пов'язано з тим, що були підтоплені не тільки домогосподарства та сільськогосподарські угіддя, а й сміттєзвалища, гноєсховища, хліви, дворові туалети та колодязі.
Фахівці рекомендують:
- провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілок, будівельних конструкцій тощо) та перекопати городи та присадибні ділянки на глибину 20-25 см;
- вигрібні ями та вбиральні у разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати;
- колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити і продезінфікувати в них воду за допомогою патронів, що містять хлор;
- провести дератизацію у місцях можливого скупчення гризунів.
Повідомлялося, що згідно з прогнозом Укргідрометцентру, у Києві пік весняної повені очікується 22 квітня, повідомили у Київській міській держадміністрації. На сьогоднішній день до критичного рівня води залишається ще 50-60 см.