Державна фіскальна служба в часи Романа Насірова видала податкові розстрочки 70 компаніям на суму понад 18 млрд гривень. Безладно розстрочки видавалися з травня 2015 по березень 2017 року. Про це пише ЕП.
"Більше половини цієї суми (понад 9 млрд гривень – ред.) отримали підприємства, пов'язані з найбагатшою людиною часів незалежності Рінатом Ахметовим", - йдеться в статті.
Серед одержувачів розстрочок значаться також компанії таких відомих в Україні бізнесменів як Ігоря Коломойського, Дмитра Фірташа, Костянтина Григоришина, Ігоря і Григорія Суркісів.
Податкова розстрочка надається на короткий термін за особистим підписом голови фіскальної служби тим платникам податків, у яких виникли економічні труднощі і загроза потрапити в боргову яму перед державою.
Претенденти на розстрочку повинні мати задовільний фінансовий стан, щоб сплатити кредит і відсотки за користування нею, а також мати достатньо майна для податкової застави. "Хоча, як показують кейси НАБУ, вимоги були умовностями, на які Насіров не звертав уваги", - зазначає автор матеріалу.
Нагадаємо, що 2 березня минулого року детективи НАБУ вручили голові ДФС Роману Насірову повідомлення про підозру в рамках розслідування "газової справи Онищенка" щодо епізоду про незаконне надання відстрочки з оплати ренти компаніями-учасниками корупційної оборудки. Його підозрюють у скоєнні дій, які завдали державі збитків на суму два млрд гривень.
За даними слідства, в 2015 році Насіров ухвалив низку безпідставних і незаконних рішень про відтермінування платежів з рентної плати за користування надрами для задіяних у "газовій схемі" компаній, підконтрольних депутату Олександрові Онищенку, на загальну суму більше 2 мільярдів гривень.
7 березня Солом'янський райсуд обрав Роману Насірову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення 100 млн гривень застави. Апеляційний суд Києва 13 березня залишив без змін рішення суду першої інстанції. Незабаром дружина Насірова внесла за нього заставу, і ввечері 16 березня він вийшов із СІЗО.
У серпні стало відомо, що суд наклав арешт на все майно Насірова, включаючи наявну в держреєстрі нерухомість.
10 листопада 2017 року обвинувальний акт проти Насірова скерували до суду, однак його оголошення досі не завершено.