"Перш за все хочу сказати, що інформація яка розміщена на "Українській правді" є повним фейком. Насправді міністерство не відновлює співпрацю, а повністю завершує співпрацю. Вся інформація, документи оприлюднена на сайті міністерства енергетики", - сказав Насалик у відповідь на вимогу Гройсмана прокоментувати інформацію про листування із російським відомством.
У відповідь прем'єр зазначив, що спростування неправдивої інформації мало відбутись негайно, без затягування.
"Я хочу зауважити для всіх міністрів – на будь-які такі речі ви маєте по-перше відразу реагувати, по-друге ні в кого з вас немає мандату вести будь-які перемовини з країною-агресором", - заявив Гройсман.
Він додав, що усі подібні запити мають бути скоординовані з міністерством закордонних справ. Натомість Насалик зазначив, що лист був спрямований не на адресу міністерства енергетики, а саме в МЗС.
Нагадаємо, у вівторок, 10 липня, "Економічна правда" повідомила, що міністр енергетики Ігор Насалик у своєму листі на ім'я першого заступника директора корпорації "Росатом" Кирила Комарова написав, що у України і Росії є перспективи зміцнення співпраці у сфері атомної енергетики.
"З огляду на необхідність відновлення низки спільних проектів, зокрема проекту зі створення в Україні виробництва ТВЕЛ, пропонуємо провести зустріч в Брюсселі в період із 9 по 12 липня", - йдеться в документі, який опублікувало видання.
Нагадаємо, що офіційне рішення припинити реалізацію спільного з Росією проекту зі спорудження заводу з виробництва ядерного палива в Кіровоградській області було прийнято Україною в середині 2015 року - в період активної фази війни Росії проти України на Донбасі.
Раніше DT.UA писало, що на сьогоднішній день залежність від Росії в атомній енергетиці практично зведено до нуля. Про це заявив Ігор Шевченко, директор Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки. За його словами, за останні два-три роки Україна замістила значну частину російського ядерного палива ТВЕЛ паливом американського виробництва Westinghouse.
Детальніше про проблеми ядерної енергетики читайте в матеріалі Юрія Патиківського "Російська ядерна петля: звільнитися раз і назавжди" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".