Нардепи проголосували за однакові акцизи на тютюнові вироби для електричного нагрівання, які принесуть 5 млрд грн держбюджету

Поділитися
Нардепи проголосували за однакові акцизи на тютюнові вироби для електричного нагрівання, які принесуть 5 млрд грн держбюджету

Верховна рада відхилила правку №175 у законопроєкті №4065, яка передбачала зменшення податку на ТВЕНи – сигарети для IQOS та glo, а також на сигарили. Це має збільшити надходження до держбюджету на 5 млрд гривень завдяки зростанню акцизів на тютюнові вироби для електричного нагрівання. Про це повідомили громадські активісти «Центру громадянського представництва «Життя» на пресконференції в інформаційній агенції «УНІАН».

«Шляхом підвищення акцизів нам вдасться підвищити доходи дефіцитного бюджету та захистити інтереси суспільства. Згідно з опитуванням КМІС, 67% українців підтримують підвищення податків на е-сигарети та ТВЕН з метою зменшення їх вживання», – зазначила народна депутатка від фракції «Слуга народу» Лада Булах.

Згідно з дослідженням щодо оподаткування тютюнових виробів в Україні, яке провели Київська школа економіки, Vox Ukraine та некомерційна організація Campaign for Tobacco-Free Kids, гармонізація акцизів на сигарети та ТВЕНи забезпечить рівні умови оподаткування. Для порівняння: у 2020 році акциз на ТВЕН становить приблизно 0,34 грн за штуку, а на сигарети – 1,21 грн за штуку. Завдяки збереженим змінам, у 2021 році акциз на ТВЕНи та сигарети зрівняється та становитиме 1,45 грн за штуку.

«Завдяки збільшенню акцизних ставок на ТВЕНи протягом наступних п’яти років доходи до держбюджету від акцизу на ТВЕНи становитимуть 103 млрд грн», – зауважив асоційований дослідник Київської школи економіки Павло Яворський.

Громадські активісти переконують, що всі тютюнові вироби однаково шкідливі, тому важливо, щоб податки та ціни були високими. Таким чином менше дітей та молоді почне курити.

«Громадськості треба об’єднуватися та співпрацювати з владою задля досягнення захисту життя та здоров’я українців. Як представник найбільшої пацієнтської організації в Україні, я точно знаю, що запобігати захворюванням набагато дешевше та ефективніше, ніж їх лікувати», – підкреслив голова Координаційної ради БО «100% Життя» Дмитро Шерембей.

Зазначимо, щороку в Україні від хвороб, викликаних вживанням тютюну, помирає 85 тис. українців. У 2019 році вперше за 10 років в Україні зросла поширеність куріння серед молоді. На думку активістів, цю ситуацію може виправити ухвалення комплексного антитютюнового законопроєкту №4358, який забороняє викладку сигарет у вітринах магазинів, рекламу електронних пристроїв для куріння в Інтернеті та продаж цих товарів молоді до 21 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі