Наміри РФ влаштувати міграційну кризу через руйнування енергетики не вдалися: як блекаути вплинули на бажання українців виїхати з України

Інфографіка
Поділитися
Кількість українців, що виїхали та ще не повернулись на Батьківщину після початку блекаутів дещо зросла, проте це  навіть приблизно не схоже на кризу. 

Кількість українців, що виїхали і не повернулись з-за кордону за 11 місяців 2022 року, складає понад 2 мільйони осіб, проте після початку масованих обстрілів інфраструктури та блекаутів кількість українців, які виїхали, збільшилась додатково. Про це з посиланням на дані Прикордонної служби України повідомляє платформа відкритих даних Опендатабот.

Якщо ще у вересні додому поверталось більше людей, аніж виїжджало, то у жовтні та листопаді, ситуація змінилась. 

Після початку масованих обстрілів інфраструктури та блекаутів вперше за останні 5 місяців у жовтні кількість людей, що виїхали за кордон, перевищила кількість тих, хто повернувся додому — на 16,3 тисячі осіб. У листопаді кількість тих, хто виїхав, зросла ще на 43% від тих, хто виїхав в жовтні.

Проте загалом, від початку масованих обстрілів інфраструктури, кількість українців, що виїхали та ще не повернулися додому, зросла лише на 2%.

У цілому через блекаути та бомбардування виїхало 14% від кількості українців, що повернулися за останні 5 місяців.

Нагадаємо, ще на початку квітня цього року європейською стороною було створено «Фонд енергетичної підтримки для України». Проте реально фонд запрацював лише після початку масованих обстрілів української енергетичної інфраструктури.

Однією з цілей руйнування української енергетики називають бажання Росії створити міграційну проблему для країн Заходу

Згідно опитування Аналітичного центру міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Persona, проведеного в жовтні, після початку терористичних ударів РФ по об'єктах енергетики в Україні,  планували переїзд 13% жителів Харківської, Вінницької, Львівської, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Івано-Франківської та Житомирської областей.

Водночас Кабмін прогнозує, що у 2023 році додому повернеться близько 1,8 млн біженців. Про це йдеться у пояснювальній записці до проекту Держбюджету на наступний рік. 

Після чергової масованої ракетної атаки навіть найбільші оптимісти почали запитувати: «Що буде під час блекауту? Як його пережити? Якщо готуватися до найгіршого, то яким це «найгірше» може бути?». Читайте у статті Миколи Теслі «Блекаут. Владі потрібні план та чесна розмова з громадянами».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі