Накопичувальні пенсії: ZN.UA дізналося, за якими основними параметрами працюватиме система

ZN.UA Ексклюзив Документ
Поділитися
Накопичувальні пенсії: ZN.UA дізналося, за якими основними параметрами працюватиме система
Публікуємо пояснювальну записку до законопроекту, який незабаром мають внести в Раду. 

Сьогодні в парламент вноситься до повторного першого читання законопроект №2683 «Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення». Пояснювальна записка до законопроекту знаходиться в розпорядженні ZN.UA.

Згідно із законопроектом, другий рівень системи пенсійного забезпечення пропонується запровадити з 1 січня 2023 року.

Так, передбачається встановлення обов’язкової участі у системі накопичувального пенсійного забезпечення всіх категорій працюючих осіб до досягнення ними пенсійного віку. Роботодавці сплачуватимуть 2% від розміру заробітної плати працівників, а працюючі особи – 2% від заробітної плати. 

Також пропонується встановити, що кошти накопичувальної системи є власністю працюючих осіб у розмірі, накопиченому на їх індивідуальних пенсійних рахунках чи депозитних пенсійних рахунках. Однак у випадку їх смерті право власності на пенсійні заощадження переходитимуть до їх спадкоємців.

Крім того, законопроектом передбачається акумулювання внесків у пенсійних фондах чи на депозитних пенсійних рахунках в банках, допущених до діяльності у другому рівні пенсійної системи шляхом їх авторизації (включення їх до Реєстру авторизованих суб’єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення).  

«Персоніфікований облік учасників вестиметься у Єдиному соціальному реєстрі. Для забезпечення достовірності та актуальності даних персоніфікованого обліку здійснюватиметься щоденний обмін даними  між Єдиним соціальним реєстром та системами персоніфікованого обліку авторизованих пенсійних фондів, авторизованих банків, авторизованих страхових організацій в порядку інформаційної взаємодії», - йдеться в пояснювальній записці.

При цьому зазначається, що учасник системи повинен буде обрати авторизований пенсійний фонд чи авторизований банк.

«Внески учасників системи, які не визначились зі своїм вибором, направлятимуться до авторизованого пенсійного фонду, який буде створено Кабінетом Міністрів України», - уточнюється в документі.

 

У січні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що закон про введення в Україні накопичувального рівня пенсійної системи можуть прийняти вже у 2021 році. При цьому в травні 2020 року Шмигаль допускав введення накопичувального рівня пенсійної системи до 2021 року. 

Водночас Міністерство фінансів не підтримує введення обов'язкової накопичувальної пенсійної системи в разі, якщо вона призведе до розширення дефіциту Пенсійного фонду.

Читайте докладніше про накопичувальну систему в Україні в статті Лідії Ткаченко "Накопичувальний рівень пенсійної системи: який може бути українська модель?" В ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі