Безпосередніми учасниками "накопичувальної афери" будуть приватні компанії – саме вони акумулюватимуть кошти другого рівня, інвестуватимуть їх (на 80% у ОВДП), вестимуть рахунки, здійснюватимуть персоніфікований облік і звісно зароблятимуть відсотки за це. Ми довіримо величезні суми – минулоріч, наприклад, відрахування ЄСВ склали близько 400 млрд грн – приватним компаніям з управління активами (КУА). Про це у своїй статті пише Юлія Самаєва, редакторка ZN.UA - "Обов'язкові накопичувальні пенсії — це злочин".
Хто їхній регулятор? Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку - нелегітимний та неефективний держорган, ми нещодавно про неї писали. Комісія навіть зі своїми поточними обов’язками не ладна впоратися, тому про будь-який додатковий контроль можна забути.
Яку відповідальність нестимуть зберігачі пенсії? «Субсидіарну» - так каже законопроєкт. Читай – ніякої. У ЗП (законопроєкті) також немає жодної конкретики чи бодай якихось гарантій збереження пенсійних грошей, наприклад у випадку, якщо інвестиції не буди вдалими.
Може в ЗП є хоча б положення, які не дадуть використати пенсійні накопичення для покриття дефіциту держбюджету, дефіциту солідарного рівня, або ж на будь-які інші, не інвестиційні, цілі? Ні. Там навіть нема заборони для КУА та інших учасників працювати в офшорних зонах чи, наприклад, в РФ та РБ.
З іншими матеріалами автора можна ознайомитися за посиланням.