Найбільші складнощі з погашенням кредитів зазнаватимуть компанії з експортоорієнтованих галузей — Андрій Волков

Поділитися
Найбільші складнощі з погашенням кредитів зазнаватимуть компанії з експортоорієнтованих галузей — Андрій Волков

Найбільші складнощі з погашенням кредитів будуть зазнавати компанії з експортоорієнтованих галузей, таких як сільське господарство, металургія та машинобудування. Таку думку у своїй колонці на «Новий Час. Бізнес» висловив засновник та керуючий партнер групи компаній «Інвестохіллс» Андрій Волков

Він пояснив, що якщо не буде вирішено питання з блокуванням портів, фермери не зможуть профінансувати наступну посівну та продати врожай. 

Металурги теж зіштовхнуться з великими труднощами під час експорту. Крім того, враховуючи той факт, що багато підприємств металургійного сектору знаходяться на сході України, вони або зруйновані, або не функціонують через неможливість отримати сировину. 

Машинобудівні компанії переважно були спрямовані на країни СНД. І їм буде складно знайти заміну колишнім ринкам збуту. 

У складній ситуації, за словами фінансиста, знаходиться і будівництво. 

«З одного боку, необхідно відновлювати знищену нерухомість та інфраструктуру. І держава готова фінансувати такі проекти. З іншого боку, у зв'язку з порушенням ланцюжків постачання будматеріалів, зупинкою суміжних бізнесів та дефіцитом робочої сили, виживуть далеко не всі забудовники та девелопери», — зазначає Волков. 

Також, на думку бізнесмена, можуть бути проблеми з погашенням кредитів у сфері послуг, логістичних компаній, підприємств паливно-енергетичного комплексу і торгівлі, яка пов'язана з купівельною спроможністю населення. 

Тому, за підсумками травня, за прогнозами Волкова, частка непрацюючих кредитів може сягнути 40% всього кредитного портфеля банків. 

«Подальша динаміка NPL залежатиме від політики НБУ і Кабінету міністрів щодо підтримки банківської системи та бізнесу, і від поведінки самих позичальників», — додав фінансист. 

Нагадаємо, Національний банк нещодавно публікував дані про непрацюючі кредити в банківській системі. Прогнозовано, що за березень сума NPL зросла на 1,2 млрд грн, а частка проблемних боргів з 26,6% на 1 березня збільшилася до 27,1%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі