Нафтові компанії РФ все ще «наповнюють Європу нафтохімічними продуктами» – глава PKN Orlen

Поділитися
Нафтові компанії РФ все ще «наповнюють Європу нафтохімічними продуктами» – глава PKN Orlen Глава PKN Orlen Даніель Обайтек © Скріншот Youtube
Даніель Обайтек каже, що санкції проти РФ мають бути більш жорсткими

Російські нафтові компанії, чий експорт майже досяг рекорду з початку повномасштабної війни РФ проти України, продовжують «наповнювати Європу нафтохімічними продуктами» та іншими нафтовими похідними, незважаючи на санкції Європейського Союзу, заявив Financial Times виконавчий директор польської нафтової компанії PKN Orlen Даніель Обайтек. 

Видання зазначило, що Обайтек перерахував йому кілька лазівок, які дозволили російському нафтовому сектору продовжувати заробляти «пристойні гроші» від ЄС, але не надав конкретних доказів порушення санкцій.

«Росія не продає нафту і природний газ, але все ще торгує нафтохімічними продуктами в Європі. Це дає маржу не лише на вуглеводнях, а й на переробці. Не кажучи вже про добрива та інші продукти. Підсумовуючи, я вважаю, що санкції мають бути більш жорсткими. Вони не мають бути просто трюком для покращення медіа-іміджу Європи», – сказав Обайтек.

Відповідаючи на запитання, чи він стурбований тим, що такі країни, як Німеччина, отримають доступ до реекспортованої російської сирої нафти через нещодавні угоди про постачання з Казахстаном, Обайтек сказав, що «німецькій стороні варто переосмислити моральність того, що вони роблять».

Критика від керівника PKN Orlen прозвучала в той момент, коли Європейська комісія розглядає нові обмеження на певний експорт ЄС до країн, які, як вона підозрює, займаються реекспортом товарів з Росії.

Компанія Обайтека рахує втрату російської нафти як неустойку в розмірі близько 27 мільйонів доларів на день – через різницю в ціні близько 30 доларів за барель між дешевшою російською нафтою та альтернативними джерелами. 

«Я б не назвав це втратою: це питання непідтримки Росії», – сказав він. – «Це ринкова вартість, яка стосується кожної компанії, яка не імпортує нафту з Росії».

При цьому PKN Orlen все ще використовує російську нафту, що надходить через трубопровід «Дружба». Вона використовується для чеського нафтопереробного заводу компанії у Литвинові, який не потрапив під санкції ЄС. Також PKN Orlen зацікавлена в німецькому ринку й хоче викупити у тамтешньої влади частку в нафтопереробному заводі поблизу Берліна, який було конфісковано у «Роснєфті». 

У січні дослідники з Центру дослідження енергетики та чистого повітря підрахували, що гранична ціна на російську нафту в розмірі 60 доларів за барель забирає лише невеликий шматок доходів Росії та є «надто м’якою». За даними трейдерів і підрахунками Reuters, Індія та Китай у квітні викупили більшість російської нафти за цінами, що вже перевищують встановлений ціновий ліміт. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі