Нафтотрейдери з 15 травня скоротять закупівлі російської нафти

Поділитися
Нафтотрейдери з 15 травня скоротять закупівлі російської нафти
Юридичні відділи трейдерів намагаються зрозуміти, як їм діяти за умов нових санкцій проти РФ.

Великі світові торгові компанії планують скоротити закупівлю нафти та палива у російських державних нафтових компаній вже 15 травня, щоб уникнути порушення санкцій Європейського Союзу щодо Росії. Про це повідомляє Reuters.

ЄС не запроваджував заборону імпорту російської нафти у відповідь на вторгнення Росії в Україну, тому що деякі країни, такі як Німеччина, сильно залежать від російської нафти й не мають інфраструктури для переходу на альтернативи.

Проте торгові компанії згортають закупівлі у російської енергетичної групи «Роснєфть», оскільки вони прагнуть дотримуватись формулювання існуючих санкцій ЄС, які були спрямовані на обмеження доступу Росії до міжнародної фінансової системи, повідомили джерела видання.

Формулювання санкцій ЄС виключає закупівлі нафти у «Роснєфті» або «Газпромнєфті», які перераховані у законодавстві та вважаються «суворо необхідними» для забезпечення енергетичної безпеки Європи.

За словами джерел видання, трейдери намагаються зрозуміти, що означає «суворо необхідно». Це може включати нафтопереробні заводи, які отримують російську нафту «трубою», але не може включати купівлю та продаж російської нафти посередниками. Вони скорочують закупівлі, щоб забезпечити дотримання вимог до 15 травня, коли набудуть чинності обмеження ЄС.

Включення до списку санкцій російської державної інфраструктурної компанії «Транснефть», якій належать ключові порти та трубопроводи, ще більше ускладнить будь-які майбутні продажі.

Trafigura, великий покупець російської нафти, заявила агентству Рейтер, що «цілком дотримується всіх санкцій, що застосовуються. Ми очікуємо, що з 15 травня наші обсяги торгівлі будуть ще більше скорочені».

Vitol, ще один великий покупець, відмовився коментувати останній термін 15 травня. Раніше Vitol заявляла, що обсяги торгівлі російською нафтою «значно скоротяться у другому кварталі зі скороченням поточних термінових договірних зобов'язань», і до кінця 2022 року вони припинять торгувати російською нафтою.

Війна та санкції проти Росії вже призвели до того, що багато західних покупців російської нафти, такі як Shell, припинили нові спотові закупівлі.

Нафтопереробники в Європі дедалі менше хочуть переробляти російську нафту. Це вже підірвало російський експорт, хоча закупівлі Індією та Туреччиною частково компенсували нестачу. Продажі до Китаю також продовжуються.

Згідно з планом відвантаження, обсяги «Роснєфті» та «Газпромнєфті» у квітні склали 29 млн барелів, або майже 1 млн барелів на добу, що становить понад 40% загального обсягу експорту сирої нафти марки Urals із західних портів Росії у квітні.

Міжнародне енергетичне агентство заявило, що постачання російської нафти може скоротитися на 3 млн барелів на добу у порівнянні з травнем.

"Роснєфть" від коментарів відмовилася. "Газпромнєфть" не відразу відповіла на запити Reuters про коментарі. Інші покупці російської нафти, Gunvor та Glencore, відмовилися коментувати вплив крайнього терміну.

Фірми, які займаються торгівлею енергоресурсами, стикаються з ризиками репутації через нинішні західні санкції. Вони повинні уважно вивчити, яким організаціям можуть платити, а також національність своїх співробітників. Крім того, відсутність прямої заборони ускладнює розірвання існуючих контрактів.

"Всі компанії сидять зі своїми юристами, щоб з'ясувати, що вони можуть і чого не можуть робити", — повідомило високопоставлене торгове джерело. "Незрозуміло, що це означає для всього ланцюжка поставок, для вантажовідправників, страховиків", — сказав він, додавши, що його фірма розглядає варіант продажу нафти для недержавного сектора.

«Юристи у захваті. Там, де є невизначеність, компанії відступатимуть. Потоки російської нафти у майбутньому значно скоротяться».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі