Нафтогазова асоціація закликає не підвищувати вартість еквайрингу

Поділитися
Нафтогазова асоціація закликає не підвищувати вартість еквайрингу © news.dtkt.ua
З 1 липня 2023 року очікується підвищення вартості еквайрингу для українського бізнесу.

Оператори паливного ринку в особі Нафтогазової Асоціації України (НАУ) закликають міжнародні платіжні системи та банки залишити ставки інтерчейндж на рівні не вище 0,7% та еквайрингу на діючому рівні до закінчення воєнного стану та протягом трьох місяців після його закінчення, йдеться у повідомленні прес-служби НАУ.

У профільному об’єднанні зазначили, що з 1 липня 2023 року очікується підвищення вартості еквайрингу для українського бізнесу, що призведе до моментального збільшення вартості всіх товарів та послуг в Україні.

«Протягом останніх 7 років в Україні значно зріс рівень безготівкових розрахунків, як за показниками зростання мережі POS-терміналів, так і за кількістю й обсягами безготівкових операцій серед населення України. Відчутно скоротилось відставання України у цій сфері від країн Європи. Тобто Україна стрімко переходить до безготівкових розрахунків у всіх сферах товарів та послуг», — йдеться у повідомлені.

З початком повномасштабного вторгнення міжнародні платіжні системи значно знизили ставку інтерчейндж в Україні. Проте максимальні законодавчі ставки інтерчейндж в ЄС є значно нижчими (0,2-0,3 %), а ніж навіть пільгова ставка, яка діє в Україні під час воєнного стану.

В НАУ наголосили, що в Україні ще в 2021 році було зареєстровано законопроект, метою якого було зафіксувати максимальний розмір комісійної винагороди за інтерчейндж на рівні 0,2 – 0,3%, а також запровадити відповідальність за перевищення граничних розмірів комісійної винагороди за інтерчейндж.

Експерти асоціації упевненні, що підвищення ставок інтерчейндж, і як результат еквайрингу, для суб’єктів господарювання матиме прямий негативний вплив на вартість товарів та послуг для українських споживачів. Зокрема, суб’єкти господарювання, зокрема мережі АЗС, нестимуть додаткові витрати за можливість клієнта розрахуватись пластиковою карткою чи мобільним. Проте на сьогодні витрати на еквайринг в операторів АЗС в рази перевищують витрати на інкасацію.

«З метою підтримки українського бізнесу та споживачів в умовах воєнного стану, Нафтогазова Асоціація України закликає Національний банк України,  міжнародні платіжні системи та банківські установи, з проханням не підвищувати ставки інтерчейндж (еквайрингу) в той час, коли країна знаходиться у стані війни», — наголосили у НАУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі