За шість місяців 2021 року Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" отримала чистий збиток в розмірі 1,65 млрд грн. Про це свідчить скорочена консолідована проміжна фінансова звітність компанії, яка оприлюднена на сайті "Нафтогазу".
Як випливає з оприлюднених даних, що наразі не підтверджені аудитом, чистий збиток за період січень-червень склав 1,650 млрд грн.
У документі надаються дані за аналогічний період 2020 року, які демонструють, що торік чистий збиток компанії складав 11,541 млрд грн.
Нагадаємо, 27 квітня уряд звільнив з посади голови НАК "Нафтогаз Україна" Андрія Коболєва. Того ж для на сайті Кабміну з'явилося рішення про призначення на цю посаду в.о глави Міненерго Юрія Вітренка, щоправда, призначили його лише на рік.
У зв'язку зі звільненням Коболєва повідомлялось, що, згідно з фінансовим звітом НАК «Нафтогазу», консолідований чистий збиток НАКу за 2020 рік склав 19,002 млрд грн в порівнянні з чистим прибутком 63,294 млрд грн в 2019 році. Причиною такого негативного результату став низький попит і ціна на газ, а також резерв сумнівних боргів.
На сьогодні основним споживачем газу в Україні залишається промисловість, вона споживає 30% від загальнорічного обсягу споживання блакитного палива. Підтриємства теплокомуенерго використовують 27,4% газу. На побутових споживачів припадає 25,1% використаного газу. Найменший обсяг споживання блакитного палива припадає на бюджетні організації, вони використовують 5% газу від загальнорічного обсягу споживання.
Через значне зростання вартості блакитного палива на європейських хабах на сьогодні значна частина постачальників в Україні або пропонує місячну ціну на газ на рівні 30-45 грн за кубометр, або взагалі відмовляється від зобов'язань за вже укладеними контрактами з більш низькою ціною.
При цьому, НАК "Нафтогаз України" пронує бюджетним і релігійним організаціям середньострокові контакти з фіксованою ціною на газ - 13,7 грн за кубометр (з урахуванням транспортування та ПДВ - 16,8 грн).
Виробникам тепла компанія запропонувала зміни у трирічних контрактах: обсяг газу, якого вони потребують для тепло- й гарячого водопостачання бюджетних установ і організацій, вони зможуть придбати також за ціною 13,7 грн за кубометр (без урахування ПДВ і послуги транспортування).
Побутовим споживачам «Нафтогаз України» постачатиме природний газ природний газ за ціною не вище 7,96 грн за кубометр. Відповідну постанову №1102 від 25 жовтня оприлюднено на Урядовому порталі.