"Нафтогаз" за півріччя отримав чистий збиток на 1,65 млрд грн

Поділитися
В оприлюдненому документі надаються дані за аналогічний період 2020 року, які демонструють, що торік чистий збиток компанії складав 11,541 млрд грн.

За шість місяців 2021 року Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" отримала чистий збиток в розмірі 1,65 млрд грн. Про це свідчить скорочена консолідована проміжна фінансова звітність компанії, яка оприлюднена на сайті "Нафтогазу".

Як випливає з оприлюднених даних, що наразі не підтверджені аудитом, чистий збиток за період січень-червень склав 1,650 млрд грн.

У документі надаються дані за аналогічний період 2020 року, які демонструють, що торік чистий збиток компанії складав 11,541 млрд грн.

Нагадаємо, 27 квітня уряд звільнив з посади голови НАК "Нафтогаз Україна" Андрія Коболєва. Того ж для на сайті Кабміну з'явилося рішення про призначення на цю посаду в.о глави Міненерго Юрія Вітренка, щоправда, призначили його лише на рік. 

У зв'язку зі звільненням Коболєва повідомлялось, що, згідно з фінансовим звітом НАК «Нафтогазу», консолідований чистий збиток НАКу за 2020 рік склав 19,002 млрд грн в порівнянні з чистим прибутком 63,294 млрд грн в 2019 році. Причиною такого негативного результату став низький попит і ціна на газ, а також резерв сумнівних боргів.

На сьогодні основним споживачем газу в Україні залишається промисловість, вона споживає 30% від загальнорічного обсягу споживання блакитного палива. Підтриємства теплокомуенерго використовують 27,4% газу. На побутових споживачів припадає 25,1% використаного газу. Найменший обсяг споживання блакитного палива припадає на бюджетні організації, вони використовують 5% газу від загальнорічного обсягу споживання.

Через значне зростання вартості блакитного палива на європейських хабах на сьогодні значна частина постачальників в Україні або пропонує місячну ціну на газ на рівні 30-45 грн за кубометр, або взагалі відмовляється від зобов'язань за вже укладеними контрактами з більш низькою ціною.

При цьому, НАК "Нафтогаз України" пронує бюджетним і релігійним організаціям середньострокові контакти з фіксованою ціною на газ - 13,7 грн за кубометр (з урахуванням транспортування та ПДВ - 16,8 грн).

Виробникам тепла компанія запропонувала зміни у трирічних контрактах: обсяг газу, якого вони потребують для тепло- й гарячого водопостачання бюджетних установ і організацій, вони зможуть придбати також за ціною 13,7 грн за кубометр (без урахування ПДВ і послуги транспортування).

Побутовим споживачам «Нафтогаз України» постачатиме природний газ природний газ за ціною не вище 7,96 грн за кубометр. Відповідну постанову №1102 від 25 жовтня оприлюднено на Урядовому порталі.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі