"Нафтогаз" повертається до купівлі імпортного газу

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
У лютому та березні планують купувати мінімальні обсяги газу.

НАК "Нафтогаз України" визнав необхідність відновити купівлю імпортного газу, яка була припинена у жовтні. У лютому та березні НАК планує закупити близько 300 млн кубометрів. Про це йдеться у матеріалі "РБК-Україна".

Як нагадало видання, раніше про плани НАКу заявив міністр енергетики Герман Галущенко. "Нафтогаз" вже законтрактував відповідні обсяги на лютий. Буде березень... Насправді все буде нормально", - сказав він під час візиту до Брюсселя наприкінці минулого тижня.

У виданні зазначили, що в "Нафтогазі" відмовилися від коментарів щодо початку закупівлі газу.

Проте 300 млн кубометрів на місяць – це «крапля у морі». У пікові періоди цей обсяг може бути витрачений за півтора дні споживання.

Як повідомлялося, запаси газу у підземних сховищах (ПСГ) України перебувають на критичному рівні – 38,8% обсягу сховищ. Станом на 22 січня запаси склали 12,04 млрд. кубометрів за максимальної ємності 31 млрд куб. м.

Для   успішного проходження опалювального сезону Україні потрібно докупити ще як мінімум 1–2 млрд. кубометрів газу,   які за нинішніми цінами можуть коштувати близько півтора-двох мільярдів доларів, пише у своїй статті для ZN.UA Ігор Маскалевич.

Як Україні пройти цей опалювальний сезон в умовах спустошеного газосховища та високих цін на газ читайте у статті   Ігоря Маскалевича для ZN.UA  Про дефіцит газу, грошей та здорового глузду".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі