У "Нафтогазу" немає грошей на купівлю імпортного газу, необхідного для проходження першого кварталу 2022 року – Коболєв

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У © Нафтогаз України
Державі доведеться виділити "Нафтогазу" мільярди доларів.

Оцінки необхідного обсягу імпорту коливаються від 2 до 3 млрд. куб м за перший квартал 2022 року. Але грошей на його покупку у "Нафтогазу" зараз немає, а отже, держава повинна їх виділити з держбюджету. Про це у своїй статті для ZN.UA написав Андрій Коболєв, екс-глава правління НАК "Нафтогаз України" – "Прогноз-2022. Що буде з газом?" .

Як зазначає автор, навіть за оптимістичного сценарію "Нафтогаз" не зможе забезпечити достатній імпорт газу для покриття добових дефіцитів, оскільки компанія залишилася без грошових коштів і вже не може сплатити навіть поточні податки. Відповідно, гроші для імпорту газу може надати лише держава.

Проте ціну такого імпорту передбачати складно (вона продовжить коливатись у широкому діапазоні під впливом двох факторів – погода та рішення у Кремлі; постачання ЛНГ на європейський ринок формуватимуть верхню межу функції – при його досягненні газ перенаправлятиметься з Азії до Європи та гаситиме цінові піки, але повернути ціну на докризовий рівень не зможе), та купувати "Нафтогазу" доведеться за будь-якою ціною, навіть якщо вона знову повернеться на рівень понад 2000 доларів за тисячу кубів.

Тобто державі доведеться знайти від 2 до 6 млрд доларів у тій чи іншій формі на підтримку найбільшої державної компанії.

Також Коболєв перерахував причини, чому Україна змушена буде імпортувати газ на початку 2022 року.

З іншими статтями Андрій Коболєва можна ознайомитись за посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі