НАК "Нафтогаз України" за рекомендацією наглядової ради компанії проводить розслідування операцій з продажу газу компанії ТОВ "ЕРУ Трейдинг" в 4 кварталі 2018 року. Про це повідомляється на сайті "Нафтогазу".
Раніше виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко подав запит на розслідування через можливого конфлікту інтересів у діях Андрія Фаворова, якого нещодавно призначили керівником інтегрованого газового бізнесу групи "Нафтогаз".
Додатково до стандартних внутрішнім процедурам перевірки, "Нафтогаз" залучив незалежного аудитора-розслідувача.
"Нафтогаз" ввів систему внутрішнього контролю, відповідну принципам корпоративного управління ОЕСР і нульової толерантності до корупції. Наглядова рада врахував думку служби комплаенса і зробить остаточні висновки за результатами незалежного аудиторського розслідування ", - сказав голова комітету наглядової ради з аудиту і ризиків Бруно Лескуа.
Операції, за якими виникли питання, відбулися в 4 кварталі 2018 року і стосувалися продажу газу "ЕРУ Трейдинг" за цінами нібито нижчими за ринкові.
До приходу в "Нафтогаз" в кінці листопада 2018 року Андрій Фаворов був керуючим директором і партнером в "ЕРУ Трейдинг", одному з найбільших приватних газових трейдерів України.
Компанія повідомила, що проведене службою комплаенса "Нафтогазу" внутрішнє розслідування встановило, що у Андрія Фаворова не було конфлікту інтересів, оскільки він продав свою частку в "ЕРУ Трейдинг", перш ніж зайняв посаду в "Нафтогазі".
Раніше "Еру Трейдинг" заявила, що придбання газу у "Нафтогаз Трейдинг" в листопаді-грудні 2018 року відбулися на загальних комерційних умовах, а тому твердження про покупку "за заниженими цінами" не відповідають дійсності.
"Виділення Вітренко" Еру Трейдинг "серед інших покупців (газу у" Нафтогаз Трейдинг "), на думку компанії, мотивовано власним амбітним і емоційним станом, пов'язаним з його переміщенням на посадах в групі" Нафтогаз ", - додали в прес-службі.
Раніше ЗМІ писали, що глава "газового дивізіону" "Нафтогазу" Андрій Фаворов лобіює особливі умови для покупки газу для своїх не те колишніх, не те все ще "рідних" підприємств ".