"Нафтогаз" прогнозує скорочення обсягів закачування "зимового" газу в ПСГ на наступний рік

Поділитися
Поки Росія заявляє про бажання знову продавати Україні свій газ для ПСГ, Київ думає скоротити обсяги закачування © utg.ua
Україна в квітні почне закачку газу для нового опалювального сезону.

Закінчення сезону відбору Україною газу з підземних сховищ (ПСГ) та початок процесу його закачування відбудеться в цьому році традиційно у квітні. Проте через скорочення споживання газу в країні, а також завдяки значним залишкам газу після нинішнього опалювального сезону, на зиму 2017 року Україна планує закачати в ПСГ менші обсяги газу, ніж у минулому році.

Як повідомив глава НАК "Нафтогазу України" Андрій Коболєв, обсяг закачування навесні-восени 2016 року прогнозується менше, ніж у цей період же 2015 року.

Початок закачування, за словами Коболєва, залежить "не тільки від погоди, а й від наших планів імпорту газу".

"Дивлячись на режими роботи системи сьогодні, я думаю, що це буде, як завжди, квітень", - сказав він у кулуарах Українського газового інвестиційного форуму-2016 в Києві в середу, 23 березня.

Читайте також: Україна з початку року імпортувала з Європи 2,5 млрд кубометрів газу

Голова "Нафтогазу" зазначив, що сьогодні спостерігається продовження скорочення споживання газу населенням. На 2016 рік прогноз споживання газу Україною планується на рівні 30 млрд куб. м.

Відзначимо, що в нинішньому році, Україна вперше закінчила зиму з запасами газу в ПСГ більше 10 млрд куб. м. Україна економно витрачає "зимовий" газ - запаси в сховищах на 16,8% більше, ніж рік тому (на 19 березня запаси в ПСГ склали 9,1 млрд куб. м).

Так, в лютому з газосховищ було відібрано 1,051 млрд. куб. м, а за два місяці поточного року - 3,9 млрд куб. м природного газу. У жовтні-2015 відбір склав 0,01 млрд куб. м, у листопаді-2015 – 0,835 млрд куб. м, у грудні-2015 – 2,224 млрд куб. м.

Нагадаємо, Україна скоротила імпорт газу на 16% в 2015 році. Найбільше газу Україна отримала по реверсу зі Словаччини. При цьому, імпорт газу з РФ скоротився більш ніж у 2,4 рази - до 6,1 млрд куб. м проти 14,5 млрд куб. м за підсумками 2014 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі