"Нафтогаз" пояснив, чому так повільно нарощує закупівлі газу в Європі

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Виходячи на європейський газовий ринок із запитами на великі обсяги, важливо не допустити цінових "збурень", щоб не викликати проблемного ставлення і не накрутити спотові ціни.

Нафтогаз
Нафтогаз "акуратно" виходить на європейський газовий ринок

НАК "Нафтогаз України", що з листопада 2012 року вперше почав закупівлі газу реверсом в Європі, прагне максимально уникнути цінових збурень при нарощуванні закупівель газу. Про це заявив голова правління компанії Євген Бакулін журналістам у середу, 25 вересня.

"Ми, безумовно, розуміємо, що, виходячи на європейський ринок, ми не повинні допустити якихось коливань, щоб не викликати проблемного ставлення до нас, що ми зірвемо спотовий ринок, де злетять спотові ціни", - зазначив він. "Тому цю роботу ми ведемо акуратно в рамках тих правил, які дає ринок", - підкреслив Бакулін.

За його словами, закордонні компанії, бачачи такий підхід "Нафтогазу", починають іти йому назустріч і робити пропозиції, які орієнтовано на перспективу. "Енергетика вся вирішується на перспективу, її не можна вирішувати сьогодні на сьогодні. Для маленької фірми з невеликими обсягами 20-30 млн куб. м - можна, але якщо це мільярди кубів, то це все повинно плануватися", - додав Бакулін.

- Еволюція механізму ціноутворення на газ в Європі: аналіз та прогноз

У зв'язку з цим він зазначив, що "Нафтогаз" поки що продовжує вести переговори про постачання газу з території Румунії. "На румунському напрямку є фінансові питання: ми ж хочемо газ взяти дешевше, тому дивимося на цінову політику, обсяги, для того, щоб зробити газ гарантовано дешевшим, ніж ми сьогодні беремо. А ми беремо в Європі газ за ціною $ 387-390 за тис. кубометрів", - пояснив Бакулін.

Він також уточнив, що для утримання ціни частково газ закуповується на споті, частково укладаються ф'ючерси на перспективу. "Саме з цим питанням ми працюємо з компанією RWE щільно", - додав голова НАК.

За його словами, свою пропозицію на європейському ринку шукають і інші компанії, наприклад ДТЕК. "Ця робота йде, і вона, безумовно, повинна дати результат", - зазначив Бакулін.

Говорячи про перспективи підземних сховищ газу (ПСГ), що належать українській монополії, глава НАК підкреслив, що ключовим завданням сьогодні є демонстрація надійної роботи і гарантій щодо повернення цього газу власнику.

"Все, що завантажать інші постачальники, - ми гарантуємо видачу. Це основне завдання. Ці процеси йдуть не так швидко, як хотілося б. Але по мірі того, як постачальники газу будуть впевнені, що газ, який потрапив у газосховища, буде піднято вчасно, ми думаємо, що цей ринок запрацює", - зазначив Бакулін. !zn

Читайте також:

Польща готова постачати в Україну до 1,7 млрд кубометрів газу

Україна разом з Єврокомісією наприкінці вересня обговорять питання координації постачань газу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі