Відзначається, що реорганізація є практичним кроком до виділення функції оператора ГТС ("анбандлінгу"), що передбачено постановою КМУ від 01.07.2016 №496. У цій філії "Укртрансгазу" будуть сконцентровані всі бізнес-процеси, активи і фахівці, що необхідні і достатні для забезпечення транспортування природного газу територією України. Після повного юридичного відокремлення від "Нафтогазу" цей підрозділ зможе пройти сертифікацію оператора ГТС відповідно до вимог ЄС.
"Нафтогаз" і "Укртрансгаз" представили план внутрішньої реорганізації "Укртрансгазу" Секретаріату Енергетичного Співтовариства та отримали схвалення європейського органу, уповноваженого оцінювати, наскільки впроваджувані реформи ринку газу відповідають міжнародним зобов'язанням України.
В рамках філії будуть побудовані і відпрацьовані всі необхідні функції оператора ГТС, що має забезпечити поступову і безпроблемну передачу транспортування газу окремій юридичній особі відповідно до постанови КМУ №496. Проведення внутрішньої реорганізації перед юридичним відділенням оператора забезпечить безперебійне транспортування газу споживачам в Україні та ЄС в процесі анбандлінгу.
"Транзит до Європи і транспортування газу до українських споживачів не можна зупинити ні на один день, це відповідальність всіх учасників процесу. Щоб виділення оператора з групи "Нафтогаз" пройшло максимально гладко для споживачів, ми підготували план практичних кроків на основі успішного досвіду інших країн. Саме ці кроки підтримав Секретаріат", – вважає Андрій Коболєв, голова правління "Нафтогазу".
Запропонований підхід став результатом багатомісячної роботи фахівців "Нафтогазу, Укртрансгазу і експертів міжнародної консалтингової компанії PwC, яка має великий досвід з проведення аналогічних проектів у Польщі, Німеччині та Греції. Це рішення було також погоджено наглядовою радою "Нафтогазу".
В ході проекту з PwC був також підготовлений перелік активів, який передбачений планом анбадлінгу, відповідає всім вимогам для роботи і майбутньої сертифікації оператора ГТС, і який дозволить вчасно провести відокремлення цієї функції.
Раніше DT.UA писало, щов НАК "Нафтогаз України" ініціюють створення нового оператора ГТС, але це має бути не ПАТ "Магістральні газопроводи України".
Детальніше про створення нового оператора ГТС читайте в статті Алли Єрьоменко "Камінь спотикання - ГТС" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".