Нафту WTI на Нью-Йоркській товарній біржі в п'ятницю до кінця торгів подешевшала на $ 2,21 (4,70%) до $ 44,84 за барель - мінімального значення з 29 січня цього року. За підсумками тижня WTI подешевшала на 9,6%.
У свою чергу, ціна нафти Brent на лондонській біржі ICE впала за день на 4,54% до $ 54,6 за барель.
Зниженню вартості "чорного золота", як і раніше, сприяє значне перевищення пропозиції над попитом на світовому ринку нафти, відзначають аналітики.
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) повідомило про зростання надлишку "чорного золота", що пов'язано, в першу чергу, зі збереженням темпів видобутку сировини в США. МЕА також попередило, що рівень заповнення нафтових сховищ в США близький до максимального.
За даними міненерго США, запаси "чорного золота" в країні за минулий тиждень виросли на 4,5 млн барелів до 448,9 млн барелів - максимального значення за останні 80 років. Крім того, минулого тижня видобуток нафти в США зріс до 9,37 млн барелів на добу - найвищого рівня з 1983 року.
"Величезні запаси "чорного золота" в США змушують нервувати інвесторів. Поки неясно, куди і за якою ціною піде вся ця нафта", - зазначив президент аналітичної компанії Strategic Energy & Economic Research Майкл Лінч.
На думку колишнього голови Федеральної резервної системи (ФРС) Алана Грінспена, ціна на нафту ще не досягла "дна", оскільки видобуток "чорного золота" продовжує збільшуватися.
В інтерв'ю агентству Bloomberg екс-глава американського центробанку заявив, що запаси сировини у місті Кашинг (штат Оклахома), де розташований головний нафтовий розподільчий центр США, продовжують рости.
"До наступного місяця в Кашингу може не залишитися місця для зберігання нафти. До тих пір, поки ми не знайдемо шляхи вирішення цієї дилеми, ціна на "чорне золото" продовжить падати, оскільки надлишку нафти нікуди діватися, крім як надходити на ринки", - заявив Грінспен.
За словами Грінспена, падіння ціни на нафту не зупиняють дані про те, що в США продовжує скорочуватися кількість працюючих бурових установок.
"Закриваються неефективні бурові, і це не призводить до падіння обсягів видобутої нафти", - пояснив екс-глава ФРС.
За даними компанії Baker Hughes, що спеціалізується на наданні нафтосервісних послуг, на цьому тижні число бурових у США зменшилося на 56 - до 866, що є мінімальним показником з березня 2011 року.
За даними Федеральної митної служби РФ, доходи Росії від експорту нафти і газу впали на 40%.