Станом на 6:51 вартість квітневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,62% - до 62,98 доларів за барель, березневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,54% - до 59,61 доларів за барель.
У понеділок, 12 лютого, на біржах США фіксувався підйом. Так, основні фондові індекси США за підсумками дня додали 1,4–1,7% після обвалу ринку минулого тижня. До того ж, біржові індекси Європи за підсумками того ж дня зросли на 1-1,4%.
З поступовою стабілізацією фондових бірж увага учасників торгів зміщується до фундаментальних показників нафтового ринку – попиту і пропозиції. Так, інвестори чекають на публікацію статистики Американського інституту нафти (API) і Міністерства енергетики США про запаси "чорного золота" в країні. Аналітики прогнозують зростання показника на 2,6 млн барелів після зростання на 1,895 млн минулого тижня.
"Дані щодо зміни обсягу запасів нафти на цьому тижні будуть ключовими для того, щоб визначити, чи варто очікувати нового зниження цін на нафту", - цитує агентство "Рейтер" інвестиційного аналітика Rivkin Securities Вільяма О'Локліна.
Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.
При цьому генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступав за плавний вихід з угоди з ОПЕК.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.
Минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".