Нафта торгується різноспрямовано, різниця цін між марками зросла до максимуму 2015 року

Поділитися
Нафта торгується різноспрямовано, різниця цін між марками зросла до максимуму 2015 року Ціни на нафту залишаються під тиском можливого рішення ОПЕК про нарощування видобутку сировини © lexaarts / Depositphotos
Brent дорожчала до 75,58 доларів за барель, WTI – дешевшала до 66,72.

Світові ціни на нафту у вівторок, 29 травня, не демонструють єдиної динаміки: нафта марки WTI продовжує дешевшати, а північноморська нафтова суміш марки Brent корекційно дорожчає, свідчать дані торгів. Таким чином, різниця цін між нафтовими марками збільшилася до максимуму з березня 2015 року.

Станом на 8:40 вартість серпневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,35% - до 75,58 доларів за барель, вартість липневих ф'ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 1,7% - до 66,72 доларів за барель.

У п'ятницю, 25 травня, "чорне золото" дешевшало на 3-4% на новинах про можливе нарощування видобутку сировини в межах віденської угоди ОПЕК+. У понеділок, 28 травня, нафта продовжувала дешевшати. Як повідомляв міністр енергетики РФ Олександр Новак, збільшення нафтовидобутку може розпочатися з третього кварталу 2018 року, після того, як протягом місяця країни-учасниці угоди опрацюють варіанти її пом'якшення.

За даними джерел агентства "Рейтер", у межах пом'якшення умов угоди ОПЕК+ обговорюється можливість збільшення видобутку сировини на мільйон барелів на добу.

"Ймовірність збільшення видобутку нафти в Саудівській Аравії і Росії почала позначатися на ціні... Тим не менш, залишаються сумніви щодо того, що якесь рішення буде прийняте на червневому засіданні (країн-експортерів нафти ОПЕК 22 червня – ред.)", - цитує агентство аналітика ANZ Bank.

Різноспрямована динаміка цін на нафту збільшує спред між вартістю нафтових марок, 29 травня він перевищив 8,8 доларів, сягнувши максимуму з весни 2015 року. На думку аналітика NH Investment & Securities у Сейлі Вінсента Хвана, ціна нафти WTI швидше стабілізується, ніж знижується, після різкого зростання минулих тижнів. "Очікувалося, що ціна встановиться в діапазоні 55-65 доларів за барель", - зазначає аналітик. Хван також повідомив про те, що на ринку виникли побоювання щодо зниження попиту на "чорне золото" зі США через приплив додаткових обсягів сировини з Близького Сходу.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо виступав за приєднання до угоди Єгипту та Туркменії, але Казахстан виступав за повільний вихід із неї. Низка країн, зокрема, Росія, також заявляли про те, що вийдуть з угоди, щойно її мета буде досягнута.

Зазначимо, минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі