Котирування 3еталонних марок в понеділок демонструють різноспрямовану динаміку на даних про кількість працюючих бурових установок у США від компанії Baker Hughes і слабкої статистики з промислового виробництва Китаю, свідчать дані торгів.
Вартість грудневих ф'ючерсів на нафту Brent до 8:33 за київським часом піднялася на $ 0,02 (0,04%) - до $ 49,58 за барель, ціна ф'ючерсів на нафту марки WTI опустилася на $ 0,23 (0,49%) - до $ 46,36 за барель.
Згідно з даними американської нефтегазосервисной компанії Baker Hughes, загальне число бурових установок в США за підсумками минулого робочого тижня скоротилася на 12 штук, або на 1,52%, і склала 775 одиниць. У річному вираженні цей показник знизився на 1154 одиниці, або на 59,8%. При цьому кількість нафтових бурових установок знизилося на 16 одиниць, або 2,69%, до 578 штук, це мінімум з червня 2010 року. Число газодобувних установок при цьому зросла на 4 одиниці, або на 2,07%, до 197 установок.
Згідно з даними незалежного дослідження Caixin і Markit Economics, індекс ділової активності (PMI) в промисловому секторі економіки Китаю в жовтні склав 48,3 проти 47,2 пункту у вересні, опускаючись восьмий місяць поспіль опускається нижче позначки 50 пунктів. При цьому державне статистичне бюро Китаю повідомляє про зниження індекс PMI третій місяць поспіль. Значення вище 50 пунктів свідчить про зростання активності, нижче - про її спад.
На частку ОПЕК припадає близько 40% світового видобутку нафти. Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції.
Нещодавно стало відомо, що країни ОПЕК можуть зібратися на позачергову зустріч з-за різкого падіння цін на нафту. Деякі держави картелю не мають наміру чекати п'ять місяців наступного чергового засідання ОПЕК, заплановано на 4 грудня.