Світові ціни на нафту демонструють різноспрямовану динаміку у вівторок, при цьому нафту марки WTI дешевшає більш ніж на 3,5% на тлі коливань на біржах Азії після публікації статистики, свідчать дані торгів.
Вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent підвищувалася на 0,17% - до 47,83 долара за барель. Перед цим ціни на Brent впали на 4% після заяви глави "Роснефти" Ігоря Сєчіна про членство Росії в ОПЕК.
Ціна жовтневих ф'ючерсів на WTI опускалася на 3,69% - до 44,36 долара за барель.
Азіатські біржі у вівторок демонструють змішану динаміку на тлі того, що інвестори оцінюють неоднозначні статдані по ВВП Японії і по торговому балансу в Китаї. Зокрема, переглянуті дані по ВВП Японії за другий квартал свідчать, що показник знизився на 0,3% в квартальному вираженні і на 1,2% - в річному. У той же час показник виявився краще прогнозів аналітиків, що чекали зниження на 0,4% в квартальному вираженні і на 1,2% - в річному.
"Ми очікуємо, що ціни на нафту будуть залишатися в районі поточних оцінок до кінця 2015 року, а до кінця 2016 року встановляться вище рівня 50 доларів за барель", - наводить агентство Рейтер думку експертів National Australia Bank.
На початку серпня стало відомо, що країни ОПЕК можуть зібратися на позачергову зустріч через різке падіння цін на нафту. Деякі держави картелю не мають наміру чекати п'ять місяців до наступного чергового засідання ОПЕК, запланованого на 4 грудня.
Раніше повідомлялося, що ОПЕК не буде боротися з низькими цінами на нафту до кінця року. ЗМІ писали, що організація не має наміру скорочувати обсяги видобутку і дасть ринку "скоректуватися самостійно".