Скорочення поставок нафти з родовищ Північного моря через трубопровод Forties Pipeline System, що вийшов з ладу, підтримує зростання нафтового ринку.
Котирування лютневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 9:00 збільшилися на $ 0,07 (0,11%) - до $ 63,38 за барель.
Ціна січневого контракту на WTI на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) підвищилася на $ 0,22 (0,39%), до $ 57,26 за барель.
До закриття попередньої сесії Brent подорожчала на $ 0,87 (1,39%), до $ 63,31 за барель, WTI - на $ 0,44 (0,78%), до $ 57,04 за барель.
"Зазвичай на нафтовому ринку все дуже нестабільно в кінці року. Ринок Brent, ймовірно, досяг піку раніше на цьому тижні через проблеми трубопроводу Forties", - відзначає керівник департаменту аналітики в сфері ТЕК у Oil Price Information Service Том Клоза.
Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.