Станом на 07.08 за київським вреини вартість лютневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,07% - до 53,93 долара за барель. Ціна січневих ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалася на 0,37% - до 51,03 долара за барель.
На 10 грудня картель запросив 14 країн, що не входять в організацію, на зустріч у Відні для обговорення заходів стабілізації ринку нафти. Свою участь у зустрічі поки не підтвердили далеко не всі. Точно приїдуть до Відня представники Росії, Азербайджану, Казахстану, Мексики, Омана, однак цей список може поповнитися.
Згоду країн, що не входять в ОПЕК скоротити видобуток нафти досяжно з урахуванням підтримки такого кроку Росією та ще кількома країнами, вважають аналітики BMI, думку яких наводить газета The Wall Street Journal. При цьому під питанням залишається розмір цього скорочення.
Раніше країни ОПЕК домовилася про скорочення видобутку нафти після року спорів. З 1 січня 2017 року вони скоротять видобуток нафти на 1,2 мільйона барелів на день - до 32,5 мільйона. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Воно розраховане на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Як зазначає агентство Reuters, Саудівська Аравія візьме на себе найбільший удар від скорочення видобутку нафти. У свою чергу, Іран буде видобувати 3,797 мільйонів барелів на день і не буде більше нарощувати обсяги.