У середу міністр енергетики, промисловості і мінеральних ресурсів Саудівської Аравії Халід аль-Фалих дав зрозуміти, що його країна готова до компромісу.
"Розрив між країнами ОПЕК щодо рівня, на якому може бути заморожена видобуток, знижується", - цитує його агентство Bloomberg. За його словами, Ірану, Лівії, Нігерії треба дати можливість добувати максимальні обсяги, що "мають сенс".
За даними American Petroleum Institute, запаси нафти впали на 0,8 млн барелів на попередньому тижні, хоча ринок очікував приросту цього показника.
Листопадові ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures подорожчали на 0,5% - до $ 46,19 за барель. Котирування ф'ючерсів на нафту WTI на листопад на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) піднялися на 0,2% - до $ 44,75 за барель.
Міністр нафти Ірану Биджан Намдар Зангане заявив у вівторок журналістам, що Іран розраховує на майбутній зустрічі країн ОПЕК лише обмінятися думками про ситуацію на ринку і не приймати рішень по заморожуванню видобутку нафти. Також він зазначив, що його країна прагне досягти частки сукупного видобутку ОПЕК на рівні 12-13%, що передбачає видобуток на рівні понад 4 млн барелів на добу проти 3,6 млн б/с в серпні.