Світові ціни на 3збільшуються в п'ятницю на тлі неоднозначної статистики по запасах "чорного золота" з США, свідчать дані торгів.
За станом на ранок вартість липневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent росла на 0,94% - до 63,17 долара за барель. Ціна липневих ф'ючерсів на нафту WTI збільшилася на 1,2% - до 58,37 долара за барель.
Управління з енергетичної інформації Міненерго США в четвер повідомило про чергове зниження комерційних запасів нафти в країні. За тиждень, що завершився 22 травня, запаси скоротилися на 2,8 мільйона барелів, або на 0,6% - до 479,4 мільйона барелів. При цьому експерти прогнозували зниження показника лише на 0,857 мільйона барелів - до 481,343 мільйона барелів.
За даними Міненерго, видобуток нафти в США за тиждень збільшився на 304 тисячі барелів нафти в день - до 9,566 мільйона барелів на добу, що на 3,28% вище показника попереднього тижня.
За словами інвестиційного аналітика Phillip Futures Деніела Енга (Daniel Ang), звіт міністерства енергетики приніс на ринок змішані настрої, так як новина про зростання видобутку, чинить тиск на котирування, була компенсована за рахунок повідомлення про скорочення комерційних запасів, яке підтримує зростання цін. "У результаті ми спостерігаємо за відчайдушним боєм "биків" і "ведмедів", - заявив експерт агентству Франс Прес.
Інвестори очікують зниження рівня видобутку в країні, а також збільшення попиту на сировину влітку, що може знизити пропозицію по всьому світу, зазначає агентство. Експерт додав, що учасники ринку також чекають другої оцінки ВВП США, яка буде опублікована в п'ятницю. Статистика може дати інвесторам підказки щодо попиту в країні.
З літа минулого року нафтові котирування знизилися більш ніж вдвічі, на початку поточного року наблизившись до позначки в 45 доларів за барель за маркою Brent. Рішення ОПЕК від 27 листопада 2014 року зберегти квоту на видобуток нафти на рівні 30 мільйонів барелів на день посилило обвал цін. Між тим наприкінці січня - початку лютого ціни на нафту стали демонструвати зростання - до рівня в 60 доларів за барель Brent.