Нафта продовжує дорожчати після стрибка до максимумів 2014 року

Поділитися
Нафта продовжує дорожчати після стрибка до максимумів 2014 року "Чорне золото" продовжує дорожчати після стрибка до максимумів чотирирічної давнини © depositphotos / Iurii
На торгах у середу Brent дорожчала до 73 доларів за барель, WTI - до 67.

Світові ціни на нафту у четвер, 12 квітня, продовжують рости після стрибка до максимумів грудня 2014 року на торгах у середу, свідчать дані торгів. Зростанню нафтових цін сприяли посилення геополітичної напруженості та перспектива перебоїв поставок сировини.

Станом на 8:12 вартість червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent піднімалася на 0,17% - до 72,18 доларів за барель. Вартість травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зросла на 0,37% - до 67,07 доларів за барель. На торгах у середу, 11 квітня, Brent дорожчала до 73 доларів за барель, WTI - до 67.

Ціни на "чорне золото" напередодні підстрибнули на обіцянці президента США Дональда Трампа завдати ракетного удару по Сирії. "Росія обіцяє збивати кожну ракету, випущену по Сирії. Готуйся, Росіє, тому що вони прилетять: хороші, нові та "розумні"!" - написав він на своїй сторінці у Twitter. Пізніше офіційний представник Білого дому Сара Сандерс анонсувала й низку інших варіантів відповіді США на хімічну атаку в сирійському місті Дума.

Підтримують ціни й повідомлення про перехоплення силами ППО Саудівської Аравії ракети, випущеної по Ер-Ріяду.

Зростання політичної напруженості на Близькому Сході позитивно впливає на динаміку нафтових торгів, оскільки в інвесторів виникають побоювання щодо перебоїв поставок сировини з регіону, в якому знаходиться найбільший нафтодобувач - Саудівська Аравія. Це, своєю чергою, сприяє зростанню попиту на сировину.

За словами голови відділу глобальної торгівлі RBC Хеліми Крофт, такі новини додають торгам "премію за ризик", коли зростання обумовлене побоюваннями з приводу того, що певна подія може статися.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо виступав за приєднання до угоди Єгипту та Туркменії, але Казахстан виступав за повільний вихід із неї. Низка країн, зокрема, Росія, також заявляли про те, що вийдуть з угоди, щойно її мета буде досягнута.

Зазначимо, минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі