Нафта перед засіданням ОПЕК знову коштує менше $ 80

Поділитися
Учасники ринку, втім, припускають, що нафта може знизитися до $ 60.

Ціни на нафту Brent тримається близько $ 80 за барель, поки інвестори чекають підсумків наради ОПЕК, яке відбудеться в четвер.

Ф'ючерси на Brent подешевшали на $ 0,08 до $ 79,60 за барель, а ф'ючерси на WTI подорожчали на $ 0,07 до $ 75,85 до 8 години ранку вівторка, 25 листопада, передає Reuters.

Аналітики не впевнені у підсумках наради ОПЕК: Іран, Лівія, Венесуела та Еквадор закликають інших учасників картелю знизити видобуток, щоб зупинити зниження цін; на думку Кувейту, скорочення видобутку малоймовірно, а найбільший в ОПЕК виробник Саудівська Аравія досі не висловив чітку позицію з цього питання.

"Швидке зростання видобутку в країнах, що не входять в ОПЕК, означає, що навіть значного зниження видобутку може бути недостатньо для підтримки цін, і воно призведе лише до втрати частки ринку і виручки. Реакція Саудівської Аравії на падіння цін - це визнання, що у неї менше можливостей впливати на ціни, ніж коли б то не було за останнє десятиліття", - йдеться у звіті Barclays Bank.

Якщо країни ОПЕК не домовляться про значне зниження видобутку, ціна нафти може впасти до $ 60 за барель, припускають учасники ринку.

Минулого тижня стало відомо, що для підтримки світових цін на нафту уряд Росії обговорює можливість скорочення видобутку, проте доцільність такого кроку залишається під питанням. Роснефть в понеділок запропонувала уряду подумати про створення нафтового резерву.

У статті Збіг обставин чи кінець нафтової ери? в ZN.UA експерти писали, що цілком імовірним сценарієм може бути зниження цін на нафту до рівня 30-50 дол./бар., і навіть нижче - до 10 дол./бар., оскільки собівартість видобутку нафти в Саудівській Аравії, найбільшому експортером нафти на світовому ринку, не перевищує 2 дол./бар. Такий розвиток подій загрожує Росії настільки істотним скороченням експортних доходів, що вона буде змушена або поступитися Заходу (в тому числі по Україні) в обмін на відновлення колишніх цін і скасування економічних санкцій; або піти на окупацію Донецької, Луганської, частково Запорізької та Херсонської областей (щоб отримати можливість постачання Криму наземним транспортом), після чого посилити податковий тиск всередині країни та різко скоротити бюджетні витрати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі