Нафта опустилася нижче 68 доларів за барель

Поділитися
Нафта опустилася нижче 68 доларів за барель РФ в березні не змогла виконати зобов'язання щодо скорочення нафтовидобутку в рамках пакту ОПЕК+ © bloomberg.com
Зниження цін обумовлено інформацією про зниження видобутку сировини в Росії.

Світові ціни на нафту знижуються в ході торгів у понеділок, 2 квітня, свідчать оперативні дані біржових торгів, передає Корреспондент.net.

Так, ціна травневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 22:20 за київським часом подешевшала на $ 1,59 (2,8%), до $ 67,75 за барель.

У свою чергу нафту WTI на торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилася на $ 1,82 (2,8%) – до $ 63,12 за барель.

Ціни знижуються на тлі зниження видобутку сировини в Росії. Так, РФ в березні не змогла виконати зобов'язання щодо скорочення нафтовидобутку в рамках пакту ОПЕК+. Міненерго РФ повідомило, що в минулому місяці виробництво нафти і газового конденсату скоротилося приблизно на 280 тисяч барелів на добу. Це 93,4% погодженої в рамках угоди квоти у розмірі 300 тисяч барелів на добу.

Також американські ринки акцій опустилися в понеділок на 0,7-1,6% в понеділок на тлі низької активності торгів, що також негативно позначилося.

Раніше вранці 2 квітня повідомлялося про помірне зростання світових цін на нафту на підставі даних про зниження числа бурових установок у США. Підтримувало зростання цін на сировину і зниження біржових оборотів в зв'язку з великодніми святами в ряді країн.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо виступав за приєднання до угоди Єгипту та Туркменії, але Казахстан виступав за повільний вихід із неї. Низка країн, зокрема, Росія, також заявляли про те, що вийдуть з угоди, щойно її мета буде досягнута.

Зазначимо, минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі