Нафта опустилася до мінімуму 2015 року

Поділитися
Нафта опустилася до мінімуму 2015 року Видобуток нафти в даний час перевищує попит на приблизно 0,5-2 мільйона барелів на день © OilNews
Експерти не виключають більш сильного падіння цін на "чорне золото".

Світові ціни на нафту в понеділок знижуються до мінімуму 2015 року, відіграючи повідомлення після засідання ОПЕК, на якому не було прийнято рішення зміни квоти на видобуток нафти, свідчать дані торгів.

За станом на 08.20 по Києву вартість січневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent опустилася на 1,23% - до 42,73 доларів за барель. Ціна січневих ф'ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 1,42% - до 39,58 доларів за барель.

В п'ятницю у Відні пройшла чергова зустріч ОПЕК. Незважаючи на низькі ціни і надлишок сировини на ринку, організація не прийняла рішення щодо зміни квоти на видобуток нафти на рівні 30 млн барелів на день, і при цьому вирішила залишити рівень фактичного видобутку, який перевищує квоту на 1,5 мільйона барелів.

Офіційно квота з 2011 року становить 30 млн барелів на день, проте організація регулярно її перевищує. Як пояснював міністр Нігерії з нафтовим ресурсів Еммануель Ибе Качикву, зараз рівень видобутку нафти країнами ОПЕК становить 31,5 мільйона барелів на день.

Це погіршує ситуацію з надлишком нафти на ринку. Видобуток нафти в даний час перевищує попит на приблизно 0,5-2 мільйона барелів на день, що і призвело до більш ніж 60% падіння цін з 2014 року, пише агентство Рейтер.

Аналітики вважають, що вартість нафти може впасти сильніше. Так, Goldman Sachs не виключає падіння цін до 20 доларів за барель, зазначає агентство.

Читайте також: Іран готовий до подальшого падіння цін на нафту

У п'ятницю, 4 грудня, нафта подорожчала до $ 44 за барель в очікуванні рішення ОПЕК. Вартість січневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures підвищилася на $ 0,16 (0,36%) - до $ 44 за барель. До закриття ринку в четвер вартість контракту збільшилася на $ 1,35 (3,18%) - до $ 43,84 за барель.

Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі