Ціни на 3 еталонних марок падали в середу в США нижче позначки в $ 40 за барель нафти WTI і нижче $ 42,4 за Brent на тлі зростання запасів сировини в США і надлишку пропозиції на світовому ринку, повідомляє агентство Bloomberg.
Торги в Нью-Йорку закрилися в середу на позначці $ 39,94 (зниження на 4,6%). Нафта Brent подешевшала на 4,4% - до $ 42,49.
Однак, вранці у четвер ціни на нафту зростають після повідомлення, що Саудівська Аравія запропонує знизити видобуток ОПЕК у спробі збалансувати світовий ринок.
Так, ф'ючерси на Brent до поточного часу подорожчали на $ 0,74 до $ 43,23 за барель, а ф'ючерси на WTI - на $ 0,60 до $ 40,54.
Саудівська Аравія, яка виступала проти зниження видобутку, запропонує скоротити його на 1 мільйон барелів на добу, повідомила фірма Energy Intelligence з посиланням на високопоставленого чиновника ОПЕК.
Саудівська Аравія хоче, щоб в зниженні видобутку брали участь Ірак, Іран і такі що не входять в ОПЕК країни, як Росія, Казахстан, Мексика Оман, передає Reuters.
"Саудівська Аравія запропонує зниження на 1 мільйон барелів у добу, якщо на це погодяться Іран, Ірак і ОПЕК. Інакше кажучи, цього не станеться. Той, хто знизить видобуток, втратить частку ринку", - вважає старший трейдер Asenna Wealth Solutions Асад Танус.
Саудівська Аравія не розраховує досягти формальної угоди про скорочення видобутку на цьому тижні, але хотіла б, щоб така угода набула чинності в майбутньому році, говориться в повідомленні Energy Intelligence.
З початку року нафта подешевшала вже на 25%, ринок не очікує зміни політики найбільших виробників за підсумками майбутнього на цьому тижні засідання Організації країн-експортерів нафти.
За даними Міненерго США, товарні запаси нафти в країні виросли за підсумками десятого тижня поспіль, на 1,18 млн барелів. Аналітики, опитані Bloomberg, очікували скорочення запасів на 800 тис. барелів. Резерви дистилятів минулого тижня збільшилися на 3,05 млн барелів, бензину - на 135 тис. барелів.
Чергове засідання ОПЕК відбудеться 4 грудня. На частку ОПЕК припадає 40% світового видобутку нафти, обсяг виробництва нафти країнами, що входять в організацію, перевищує офіційну квоту в 30 млн барелів на добу (б/с) вже 17 місяців поспіль.
Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції.