Ціни на 3ростуть вранці у вівторок після падіння напередодні, став рекордним за шість тижнів, повідомляє агентство Bloomberg.
Листопадові ф'ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures у вівторок виросли в ціні на $ 0,29 (0,58%) - до $ 50,15 за барель. До закриття ринку в понеділок вартість ф'ючерсів зменшилася на $ 2,79 (5,3%), до $ 49,86 за барель.
Ціна ф'ючерса на нафту BRENT на листопад на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) піднялася до цього часу на $ 0,31 (0,66%) - до $ 47,41 за барель. За підсумками попередньої сесії контракт подешевшав на $ 2,53 (5,1%), до $ 47,1 за барель.
Нафта вчора подешевшала на даних про зростання видобутку країнами Організації країн-експортерів нафти до максимуму за три роки у вересні. Згідно зі звітом ОПЕК видобуток нафти країнами картелю у вересні підвищилася до 31,57 млн барелів на добу, максимального значення з 2012 року.
У вівторок котирування зростають на даних про те, що Китай імпортував 6,83 млн барелів нафти на добу у вересні проти 6,29 млн б/с в серпні.
Між тим сукупний обсяг імпорту в доларовому вираженні зменшився в минулому місяці на 20,4% порівняно з вереснем 2014 року після падіння на 13,8% в серпні, свідчать дані Головного митного управління КНР. Зниження показника стало 11-м поспіль - це найтриваліший період безперервного падіння за шість років.
"Будь-яке ралі нафтових котирувань буде недовговічним, так як стримуючі фактори нікуди не поділися, - говорить аналітик Fat Prophets Девід Леннокс. - Ринок як і раніше перенасичений".
Аналітики Citigroup вважають, що ціни на нафту марки WTI можуть впасти до 30 доларів за барель, перш ніж виробники почнуть скорочувати видобуток,
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вважає, що виходячи з нових економічних реалій, необхідно адаптуватися до цін на нафту на рівні 30-40 доларів за барель.
Президент Венесуели Ніколас Мадуро припустив, що венесуельська експортна нафта подешевшає до 30 доларів, якщо не станеться диво.