Нафта дорожчає на слабшанні побоювань щодо торгової війни між Китаєм і США

Поділитися
Нафта дорожчає на слабшанні побоювань щодо торгової війни між Китаєм і США "Чорне золото" перебуває під тиском перспективи торгової війни Китаю і США © USA Herald
Brent дорожчала до 69,06 доларів за барель.

Світові ціни на нафту у вівторок, 10 квітня, продовжують демонструвати позитивну динаміку – інвестори сподіваються на врегулювання торгівельних розбіжностей між Китаєм і США, свідчать дані торгів.

Станом на 7:54 вартість червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,6% - до 69,06 доларів за барель, ціна травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,68%, до 63,86 доларів за барель.

Інвестори оптимістично оцінюють наміри Китаю та США врегулювати суперечку з приводу взаємних імпортних мит. Раніше загроза розгортання торгової війни між двома найбільшими економіками світу та невизначеність щодо балансу попиту і пропозиції на нафтовому ринку викликали волатильність на сировинних ринках.

"Ризик торговельної війни розгромив світові ринки, включно з ринком сировинних товарів", - цитує агентство "Рейтер" аналітиків JPMorgan.

Аналітики банку також відзначають ризик введення американських санкцій адміністрацією президента США Дональда Трампа проти основних експортерів нафти, включно з Іраном, Венесуелою і Росією.

Інвестори чекають на публікацію о другій половині доби статистики Американського інституту нафти (API) щодо запасів сировини в країні. За минулий тиждень, за даними API, вони скоротилися на 3,28 млн барелів.

На знак того, що обсяги поставок нафти залишаються на високому рівні, найбільша китайська нафтопереробна компанія Sinopec планує в наступному місяці на 40% скоротити закупівлі сировини в Саудівській Аравії, повідомляє агентство. Напередодні повідомлялося про те, що Saudi Aramco несподівано сильно підвищила ціни на імпортовану в Азію нафту.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо виступав за приєднання до угоди Єгипту та Туркменії, але Казахстан виступав за повільний вихід із неї. Низка країн, зокрема, Росія, також заявляли про те, що вийдуть з угоди, щойно її мета буде досягнута.

Зазначимо, минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі