Станом на 07:18 вартість квітневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,35% - до 57,01 долара за барель. Ціна березневих ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалася на 0,35% - до 54,02 долара за барель.
США зафіксували випробування Іраном балістичної ракети середнього радіусу дії 31 січня. У відповідь Вашингтон розширив санкційний список, включивши до нього 13 фізичних осіб, серед яких громадяни Ірану, ОАЕ, КНР, Кувейту та Лівану. Крім того, до списку потрапили також 12 компаній, що базуються в Ірані, Лівані, КНР і ОАЕ. Американські санкції стосуються іранської програми створення балістичних ракет і підтримки ліванського шиїтського угруповання "Хезболла", яка в більшості країн світу, включно з Великою Британією і США, визнана терористичною.
Як повідомляють трейдери, зростання напруги у відносинах між США та Іраном свідчить про можливість подальшого посилення американських санкцій в майбутньому, пише агентство "Рейтер". Учасники торгів вважають, що це може вплинути на експорт нафти з Ірану.
Тим не менш, зростання нафти в ціні стримується зростанням бурової активності в США, свідчать п'ятничні дані американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes. Згідно зі звітом організації, за підсумками минулого робочого тижня кількість бурових установок у США зросла на 17 одиниць, або на 2,4% - до 729 одиниць. У річному вираженні цей показник збільшився на 27,7% - на 158 одиниць.
Зростання індикатора сталося лише за рахунок кількості нафтових бурових установок, яке збільшилося на 17 штук, або на 3% - до 583 одиниць . Це максимальне значення з жовтня 2015 року, відзначає "Рейтер". При цьому число газодобувних установок не змінилася і збереглася на рівні 145 штук.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротять видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.