Станом на 7:30 вартість лютневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,45% - до 62,92 доларів за барель. Ціна січневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,38% - до 57,62 доларів за барель.
Напередодні у четвер, 30 листопада, 24 країни-учасниці угоди на зустрічі у Відні погодилися продовжити її ще на дев'ять місяців, до кінця 2018 року. Рішення щодо пролонгації угоди було одностайним, повідомив міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх. При цьому ОПЕК може переглянути умови угоди в червні наступного року.
"Ціни на нафту, швидше за все, залишатимуться близько поточних рівнів до наступного червня, коли запаси будуть знижені до оптимального рівня завдяки продовженню скорочення видобутку", - цитує агентство "Рейтер" директора Idemitsu Kosan Кійосі Хомму.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.